Відколи нинішній очільник міста посів свою посаду, не погоджувався жоден документ щодо узаконення або отримання дозволів на виготовлення технічної документації на земельні ділянки Міністерства оборони. Начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони Вадим Приймак повністю підтвердив ситуацію, яка склалася в Одесі. Останні такі дозволи видавали від трьох до п’яти років тому. За словами чиновника, органи місцевого самоврядування свідомо ігнорують документи, які надходять щодо погодження меж земель оборони, військових частин, містечок, полігонів, аеродромів тощо. Водночас, маючи на руках документи, з якими Міноборони звертається для узаконення та отримання всіх необхідних документів, міською владою розглядаються питання про виділення цих ділянок у приватну та комерційну власність. Міністерство оборони є заручником ситуації, каже його представник, наголошуючи: все, що можуть зробити, — це звертатися до правоохоронних органів. Відповідні заяви реєструють і за ними ведеться слідство — це все, що можуть робити і роблять.

Голова підкомітету з питань взаємодії з громадянським суспільством Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Ігор Луценко (в центрі) під час засідання.

Учора в парламенті ці кричущі факти розглядали на засіданні підкомітету з питань взаємодії з громадянським суспільством Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції.
Окремо під час засідання говорили про ситуацію, що склалася довкола військового аеродрому «Шкільний». Там проходять навчання в рамках Сі Бриз, туди приходять борти з пораненими бійцями, але юридично його вже вкрадено, наголошують активісти. У цьому контексті їм залишається незрозумілою позиція влади, яка нічого не робить для вирішення ситуації. Одеса завжди була нашим найбільшим військовим округом, але протягом 27 років незалежності тут не зареєстровано жодного військового містечка, відтак це проблема не тільки цієї влади, припускають представники громадськості. Водночас зазначають: проблему зі свавіллям одеської місцевої влади потрібно розв’язувати негайно.
Як зауважив голова підкомітету Ігор Луценко, приводом для такого зібрання також стала низка нападів на одеських громадських активістів. Останній зафіксовано в червні нинішнього року. Ситуація привернула увагу київської громадськості, тож опинилася в центрі уваги парламентського підкомітету, поінформував його очільник. Він наголосив, що в Одесі нині спостерігаються тривожні тенденції, а серйозна загроза сепаратизму накладається і переплітається із загрозою корупції. «Це засідання організовано для того, щоб розібратися, як Київ з усіма наявними тут інституціями може допомогти Одесі боротися», — зауважив народний депутат.
Громадські активісти, котрі були присутні на засіданні, розповіли про безчинства, які ставалися з ними особисто та з їхніми колегами. Нині всім відомі прізвища нападників, але правоохоронні органи мовчать. Зрушити справи з місця не допомагають ані офіційні звернення, ані факти, з’ясовані під час розслідувань, які проводять активісти самотужки. Відтак громадяни роблять висновки про те, що правоохоронні органи тісно співпрацюють із представниками одеської міської влади. Натомість сутички з активістами — це лише один бік проблеми. Поки існують такі зв’язки між владою та криміналітетом, із майнового комплексу громади поступово виводяться такі об’єкти, як Привоз, Старосінна площа, Аркадія тощо. А ще підвищується загроза зростання сепаратистських настроїв, кажуть борці за справедливість.

Леся ВИСОЧАНСЬКА.
Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.
Більше фото тут — www.golos.com.ua