Мій чоловік був військовослужбовцем. Після його смерті я перейшла на його пенсію. Нині чую зі ЗМІ, що пенсії військовослужбовцям збільшують. Чи маю я право на збільшення пенсії як вдова ветерана військової служби?

Олександра К.

Кіровоградська область.

Так, маєте. Оскільки постанова Кабміну № 103 від 21 лютого 2018 року вказує: перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», до 1 березня 2018 року. А означена пенсія, відповідно до частини другої статті 31 цього закону, входить саме до сфери його регулювання.
Підвищення військовослужбовцям (та членам сім’ї, утриманцям тощо) передбачене в такому порядку:
з 1 січня 2018 року — 50% суми підвищення;
з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019-го — 75% суми підвищення;
з 1 січня 2020 року — 100% суми підвищення.
Безпосередня сума підвищення встановлюється з урахуванням: розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за посадою, яку особа обіймала на дату звільнення зі служби (відрядження для роботи до: органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Олег КОКОВІН.