Укр | Рус
Для зручностей пенсіонерів прифронтових територій Що треба зробити, щоб твою продукцію купували? У скансені одночасно -- дві виставки: персональна й благодійна У Комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин відбулася робоча зустріч з посадовими особами Федерального міністерства продовольства і сільського господарства Німеччини та Посольства ФРН в Україні Теніс. Відомо, з ким зіграє Світоліна на груповому етапі в Сінгапурі А.Парубій: «Важливим питанням нинішнього тижня було ухвалення в першому читанні проекту Державного бюджету України на наступний рік» Голова Комітету у закордонних справах Г.Гопко провела зустріч з Уповноваженим з питань Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії МЗС Німеччини М.Зібертом Хризантеми "вийшли на бал" У Костополі на Рівненщині поліцейські виявили склад із наркотичними препаратами Тінізація ринку нафтопродуктів спонукає правоохоронців активізуватись Найкращі яблука -- перевірені часом У пісні мамина вишня ніколи не відцвітає... Гроші для шкільного ліфту надходять звідусіль Лицарський турнір на честь Героя Для зручностей пенсіонерів прифронтових територій
Загрузка...
На головну
10.08.2018

Жнива вселяють надію...

Жнива вселяють надію

Збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур завершено в усіх господарствах Одеської області. Як повідомляє прес-служба облдержадміністрації, у регіоні зібрано майже 3,6 млн т зерна, що є найкращим показником по Україні.
За даними прес-служби ОДА, окрім того, в Одеській області також завершилося збирання озимого та ярого ріпаку. Найвища урожайність, за підсумками збирання культур, спостерігалася у Саратському, Білгород-Дністровському і Татарбунарському районах. Найнижча — у Ренійському, Ізмаїльському та Любашівському районах.
Нагадаємо про те, що за даними Міністерства аграрної політики і продовольства, станом на 6 серпня зернові нового врожаю вже зібрані на площі 8,5 млн га (86% до прогнозу) за врожайності 33,8 ц/га.

***

Тим часом, як передає наш черкаський кореспондент Лідія ЛІСОВА, аграрії Шевченкового краю зібрали урожай з більш як 200 тисяч гектарів зернових та зернобобових культур і засипали у засіки один мільйон тонн збіжжя. Середня урожайність цьогорічної ниви тут становить 45,4 центнера з гектара. У трьох районах області, Черкаському, Кам’янському та Чорнобаївському, середній намолот становить понад 50 центнерів з гектара.

***

На Сумщині зібрано 1,1 млн т ранніх зернових та зернобобових культур. 85% валового збору припадає на озиму пшеницю. Хоч жнива через дощі у багатьох господарствах запізнилися на тиждень, а подекуди колос перезрів, порівняно з аналогічним періодом минулого року намолотили на 116 тис. т збіжжя більше. Середня урожайність зернових майже 47 ц/га. Торік в області зібрали 3,7 млн т зерна. Одержані намолоти свідчать, що цей показник, найімовірніше, буде перевищено, прогнозує наш власкор Володимир ЧЕРНОВ.

Утім, не хлібом єдиним

Нині Сумщина зустрічає гостей та учасників триденного семінару з популяризації конопель. Він відбудеться у селі Сад Сумського району, де розташований офіс ініціатора та організатора заходу — Інституту сільського господарства Північного сходу Національної академії аграрних наук України. У програмі семінару — виставка-ярмарок, огляд полів з насадженнями, дегустація страв, виготовлених з насіння конопель тощо.
До слова, у Глухові на Сумщині розташовано Інститут луб’яних культур, селекціонери якого вивели кілька сортів безнаркотичних конопель. Їх нині вирощують в усьому світі та одержують чималий зиск, але в Україні надзвичайно перспективна культура і досі залишається «в опалі». Тим часом коноплі використовують у легкій промисловості, фармакології, парфумерії, виробництві теплоізоляційних будматеріалів, автомобілебудуванні і навіть літакобудуванні. Загалом світова номенклатура виробів із конопель становить понад 50 тисяч найменувань. Тож учасники семінару сподіваються, що й в Україні ця справа зрушить з місця.

Всі статті рубрики На головну