Після численних звернень споживачів послуг щодо зростання тарифів комунального підприємства «Старобільськвода» обласна влада розробила низку заходів, які дадуть змогу не допустити підвищення вартості води і у подальшому значно збалансувати витратну частину тарифів. Підприємство здійснює водопостачання та водовідведення на території семи районів Луганської області. На сьогодні НКРЕКП затвердила «Старобільськводі» такі тарифи: вода — 15,25 грн/м куб., стоки — 29,77 грн/м куб. Водночас тарифи, що представлені на громадські слухання, значно вищі: вода — 18,74 грн/м куб., стоки — 38,89 грн/м куб.
«Для стабілізації собівартості послуг, що надає водоканал, Старобільській райдержадміністрації, підприємству-водопостачальнику та смт Новоайдар запропоновано розробити спільні заходи з пошуку альтернативних шляхів водопостачання споживачів у Новоайдарі, які повинні сприяти зниженню витрат на вищеназвані послуги. Серед них — використання енергоефективного обладнання на водопровідних насосних станціях, буріння нових свердловин, застосування засобів автоматизації на технологічному обладнанні водоканалу, — розповів директор департаменту житлово-комунального господарства ОДА Віталій Сурай. — Окрім того, місцеві бюджети семи районів області, які користуються послугами цього підприємства, мають виділити кошти для модернізації та реконструкції водопровідно-каналізаційних мереж, а також забезпечення житлового фонду водомірами, що дасть змогу істотно зменшити втрати води та налагодити безаварійну роботу мереж підприємства».
Вважається, що виділення коштів місцевими бюджетами на субвенції для компенсації зростання цін на енергоносії та для покриття тарифної різниці, що виникла в зв’язку з невідшкодуванням діючими тарифами фактичних витрат підприємства, забезпечить фінансову стабільність роботи водоканалу.

Луганська область.