Укр | Рус
Глобальна температура збільшилась Сьогодні вшановують захисників Донецького аеропорту Сьогодні Україну накриє магнітна буря ООС: бойовики здійснили 5 обстрілів позицій українських військових На «гарячу лінію» Рівненської ОДА звернулося майже 14 тисяч людей На Водохреща у Пересопниці відбудеться фестиваль календарно-обрядових пісень У Рівному презентували «Зникле місто» «Рівненщину туристичну» рекламують китайською мовою «Усі ми - і наші дипломатичні місії, і наші міжпарламентські групи дружби - повинні нагадувати світові, що «Щедрик» - це є частина української творчості і український подарунок усьому світові», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій Голова Верховної Ради України Андрій Парубій наголосив на необхідності тісніше співпрацювати з Парламентом Австрії для вироблення спільних позицій, зокрема, й проти агресії Росії Ірина Геращенко: «Ми вимагаємо від РФ негайного звільнення в односторонньому порядку 24 військовополонених моряків та апелюємо до США та країн-членів ЄС ввести «Азовський пакет санкцій» проти Росії» Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України Результат судилища над військовополоненими моряками передбачуваний Зустріч Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з Головою Національної Ради Республіки Австрія Вольфгангом Соботкою Хокей. Зроблено крок до створення Об'єднаної ліги
Загрузка...
На головну
12.09.2018

Депутати посилили, а не скасували мораторій на експорт лісу

У КОМІТЕТАХ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Мораторій на експорт лісу-кругляка не скасовано. На цьому наголосив голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.

Він зауважив, що 6 вересня парламент повторно, після вето Президента, ухвалив закон № 5495 про збереження українських лісів. «Раніше прийнята редакція передбачала три головні новації — криміналізацію контрабанди експорту лісу-кругляка, обмеження внутрішнього споживання лісу для юридичного захисту мораторію на експорт лісу-кругляка у міжнародних судах, повну заборону експорту дров, під виглядом яких, власне, і відбувається незаконне вивезення лісу за кордон. Утім, на вимогу

Президента, останній пункт із закону було вилучено», — сказав В. Галасюк, коментуючи рішення Верховної Ради від 6 вересня. Голова комітету також нагадав результати дії мораторію за 2017 рік. За його словами, вдвічі зросли інвестиції в галузь (+2 млрд грн); +4 млрд грн несировинного експорту; +400 млн грн додаткових податкових платежів до бюджету; + тисячі нових робочих місць та десятки нових виробництв по всій країні.

На переконання Віктора Галасюка, «позитивні ефекти могли б бути в рази більші, якби не контрабанда лісу-кругляка». «Для виправлення ситуації ми криміналізували цей злочин. Це одна з ключових новацій законопроекту № 5495 про збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів. Порушуєш мораторій, незаконно вивозиш ліс за кордон — у тюрму на 3—7 років. За рецидив або дію в складі організованої групи — до 10—12 років, — зазначив голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва і додав: — Що стосується заборони експорту дров — парламентарії знайдуть, як провести цю норму в майбутньому».
6 вересня було прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів» з урахуванням пропозицій Президента. Закон прийнятий Верховною Радою України 3 липня 2018 року.

Із закону виключили пункт 2 розділу ІІ Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів», встановивши захисні заходи, спрямовані на збереження українських лісів, застосування яких відповідатиме міжнародним зобов’язанням України.

Інформаційне управління апарату Верховної Ради України.

Всі статті рубрики На головну