Укр | Рус
У центрі Києва, у Печерському районі ЖРЕП влаштував опалювальний геноцид цілому житловому будинку У волинянина на Рівненщині вилучили пістолет і биту І.Геращенко: Українська сторона наполягає на проведенні позачергового засідання ТКГ для обговорення нелегітимних виборів на окупованому Донбасі Із зони спостереження РАЕС вчилися евакуйовувати 100 тисяч людей Президент привітав лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва з ювілеєм «Польща, Україна, Литва творять собою той пояс свободи, той щит Європи, який захищає не тільки наші країни, а й увесь європейський простір», - Андрій Парубій (відео) МВФ прогнозує, що у наступні два роки економіки європейських країн зіткнуться із низкою викликів. І хоча прогноз зростання для європейських економік зменшується, загальна оцінка лишається позитивною Брифінг Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил У Рівному є власні Магеллани Кінцевий документ IX сесії Асамблеї членів Верховної Ради України, Сеймасу Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща Самбо. Збірна України завоювала 11 нагород на чемпіонаті світу Футбол. «Реал» начебто визначився з тренером Виявили тисячолітні кургани Чернівецький національний університет пішов «Великим шовковим шляхом» Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у Конференції високого рівня з розробки антикорупційних стратегій в цифрову епоху у м.Рим (Італійська Республіка)
Загрузка...
На головну
14.09.2018

У чиїх інтересах «віджимають» землю у фермерів?

Тетяна КРИВОРУЧКО.

5 червня в стінах парламенту заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики Вадим Івченко та представники фермерських господарств Одеської області закликали Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, НАБУ й правоохоронні органі розібратися з черговими рейдерськими захопленнями земель сільськогосподарського призначення в Подільському районі.

За словами глави Асоціації фермерів Подільського району Миколи Якубенка, землі, які обробляли фермери й одноосібники з 2000 року, використаємо популярний нині термін — «віджали». Їх забрали засіяними озимими, підготовленими під ярові й технічні культури. Посіви тих, з ким не могли домовитися, знищували. Усі ярові й технічні культури загарбники пересівали. Майже всі договори підписували на користь одного з депутатів Одеської обласної ради й двох фірм, заявив Микола Якубенко.
Фермери стверджують, що при укладанні договорів на оренду землі було порушено багато чинних норм законодавства України, землі сільськогосподарського призначення державної форми власності передавали в оренду без проведення відповідних аукціонів за одноособовим рішенням голови об’єднаної громади, чим порушували постанову Кабінету Міністрів України.
На всі порушення закону й заяви фермерів правоохоронні органи Подільського району не реагували. «Керівництво області відпустило віжки згуртованій партійній команді. Створюється враження, що їм віддали область у відкуп», — наголошує глава Асоціації фермерів Подільського району.
«Прем’єр-міністр України із трибуни заохочує розвиток малого й середнього бізнесу, створення домашніх ферм. Але цього не відбувається, оскільки всі пасовища й сінокоси знищують, переорюють. Не може бути селянства без сінокосів і без землі», — заявив Микола Якубенко.
У свою чергу заступник голови Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики Вадим Івченко закликав Прем’єр-міністра України й Міністерство внутрішніх справ втрутитися в ситуацію й розібратися із законністю укладення договорів на оренду землі «на догоду депутату Одеської облради».
Події останніх місяців засвідчують, що Одеська область перетворилася на один із плацдармів протиправних дій у земельних правовідносинах.
Географія «віджиму» розширилася — тепер і північ Одещини стає гарячою точкою. Рейдери — ті самі.
Дійшла черга й до Подільського району. Микола Якубенко, керівник Асоціації фермерів Подільського району, розповідає: «Шість місяців боротьби, ми пройшли всі інстанції! Землі, які фермери обробляли на території району з 2000 р., забирали вже засіяними, а якщо хтось пручався, готовий урожай просто знищували!»
Фермер розповів про те, як голова Подільської РДА Руслан Пітак, ігноруючи постанови КМУ, без проведення встановлених процедур і необхідних документів, просто з незрозумілих причин віддавав перевагу тому-таки одіозному депутату облради.
Люди стомилися від свавілля влади, розуміють, що марно звертатися не тільки в районні інстанції, які, можливо, «кришують» рейдерів, а й в обласні. Тому дедалі частіше свої надії на відновлення законності й справедливості пов’язують із народними депутатами, з тими, кому вони вірять.
Брифінг за участю аграріїв Подільського району у Верховній Раді провели 5 червня. А через два тижні в цьому районі стали відбуватися драматичні події. У селі Станіславка на одному з полів почалося збирання ріпаку — врожай обіцяв бути просто чудовим. Його збирало господарство «Д. н.», яким керує той же депутат Одеської обласної ради. Парадокс полягає в тому, що вирощувало ріпак інше підприємство — СВК «Веселка». У цього господарства договір оренди землі закінчувався в січні, коли поле було вже засіяне. Але продовжувати договір з «Веселкою» у РДА відмовилися, віддавши перевагу «Д. н.». Причин відмови фермерам ніхто не пояснив.
Поле, на якому збирали ріпак, оточили охоронці, які нікого й близько не підпускали до комбайна.
Очільник Подільської РДА Руслан Пітак, який прибув на поле, дав цьому просто фантастичне пояснення. За словами чиновника, головна проблема полягає в тому, що межі сільськогосподарського й календарного року не збігаються. У зв’язку з цим, на його думку, культуру, посіяну одним господарством, має збирати інше, яке в січні підписало договір оренди землі, уже засіяної ріпаком.
Одеську область буквально захлиснула хвиля земельного рейдерства. Сигнали про нього надходять із Кілійського, Ширяївського, Ананьївського, Білгород-Дністровського районів. У Роздільненському районі працівники відомого господарства «Нива», яке протягом 30 років обробляло землю й брало участь у соціальному розвитку району, раптом зіткнулися з тим фактом, що їхні ділянки з не зовсім зрозумілих причин обробляють зовсім інші люди.
У сфері земельних правовідносин можна й потрібно навести лад, і діяти при цьому доведеться досить жорстко.
 

Всі статті рубрики На головну