Укр | Рус
Вінницька область: знищено 82-міліметрову мінометну міну Британія до кінця року розширить військову присутність в Україні Октоберфест-2018 стартував у Мюнхені У Ворохті відбуваються Всеукраїнські змагання «Краще спортивне село України» під егідою ВФСТ «Колос» «Західна фортеця-2018». Триває активна фаза комплексних навчань прикордонників Українські військові взяли під контроль хутір поблизу Золотого Аварія порома в Танзанії: кількість загиблих досягла 170 осіб В результаті теракту на параді в Ірані загинули 24 особи, понад 50 поранені Бокс. Джошуа і Повєткін за бій у Лондоні зароблять ... Школяр з України тріумфував на міжнародних дебатах Сьогодні відзначають Всесвітній день без автомобіля У Києві - день жалоби за загиблим на Донбасі земляком Україна показала прогрес у рейтингу щодо відкритих даних Футбол. Пропозиція аргентинському українцю Навколо міст і сіл на Донбасі з'являться зони безпеки
Загрузка...
Голосування
Чи стежите ви за курсом валют?

Голосувати

Чи довіряєте ви українським банкам?

Голосувати

На вашу думку, який найкращий метод зберегти заощадження?

Голосувати

На що ви витрачаєте найбільшу частку місячного бюджету?

Голосувати

Чи вдається вам щомісяця заощаджувати?

Голосувати
На головну
14.09.2018

У чиїх інтересах «віджимають» землю у фермерів?

Тетяна КРИВОРУЧКО.

5 червня в стінах парламенту заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики Вадим Івченко та представники фермерських господарств Одеської області закликали Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, НАБУ й правоохоронні органі розібратися з черговими рейдерськими захопленнями земель сільськогосподарського призначення в Подільському районі.

За словами глави Асоціації фермерів Подільського району Миколи Якубенка, землі, які обробляли фермери й одноосібники з 2000 року, використаємо популярний нині термін — «віджали». Їх забрали засіяними озимими, підготовленими під ярові й технічні культури. Посіви тих, з ким не могли домовитися, знищували. Усі ярові й технічні культури загарбники пересівали. Майже всі договори підписували на користь одного з депутатів Одеської обласної ради й двох фірм, заявив Микола Якубенко.
Фермери стверджують, що при укладанні договорів на оренду землі було порушено багато чинних норм законодавства України, землі сільськогосподарського призначення державної форми власності передавали в оренду без проведення відповідних аукціонів за одноособовим рішенням голови об’єднаної громади, чим порушували постанову Кабінету Міністрів України.
На всі порушення закону й заяви фермерів правоохоронні органи Подільського району не реагували. «Керівництво області відпустило віжки згуртованій партійній команді. Створюється враження, що їм віддали область у відкуп», — наголошує глава Асоціації фермерів Подільського району.
«Прем’єр-міністр України із трибуни заохочує розвиток малого й середнього бізнесу, створення домашніх ферм. Але цього не відбувається, оскільки всі пасовища й сінокоси знищують, переорюють. Не може бути селянства без сінокосів і без землі», — заявив Микола Якубенко.
У свою чергу заступник голови Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики Вадим Івченко закликав Прем’єр-міністра України й Міністерство внутрішніх справ втрутитися в ситуацію й розібратися із законністю укладення договорів на оренду землі «на догоду депутату Одеської облради».
Події останніх місяців засвідчують, що Одеська область перетворилася на один із плацдармів протиправних дій у земельних правовідносинах.
Географія «віджиму» розширилася — тепер і північ Одещини стає гарячою точкою. Рейдери — ті самі.
Дійшла черга й до Подільського району. Микола Якубенко, керівник Асоціації фермерів Подільського району, розповідає: «Шість місяців боротьби, ми пройшли всі інстанції! Землі, які фермери обробляли на території району з 2000 р., забирали вже засіяними, а якщо хтось пручався, готовий урожай просто знищували!»
Фермер розповів про те, як голова Подільської РДА Руслан Пітак, ігноруючи постанови КМУ, без проведення встановлених процедур і необхідних документів, просто з незрозумілих причин віддавав перевагу тому-таки одіозному депутату облради.
Люди стомилися від свавілля влади, розуміють, що марно звертатися не тільки в районні інстанції, які, можливо, «кришують» рейдерів, а й в обласні. Тому дедалі частіше свої надії на відновлення законності й справедливості пов’язують із народними депутатами, з тими, кому вони вірять.
Брифінг за участю аграріїв Подільського району у Верховній Раді провели 5 червня. А через два тижні в цьому районі стали відбуватися драматичні події. У селі Станіславка на одному з полів почалося збирання ріпаку — врожай обіцяв бути просто чудовим. Його збирало господарство «Д. н.», яким керує той же депутат Одеської обласної ради. Парадокс полягає в тому, що вирощувало ріпак інше підприємство — СВК «Веселка». У цього господарства договір оренди землі закінчувався в січні, коли поле було вже засіяне. Але продовжувати договір з «Веселкою» у РДА відмовилися, віддавши перевагу «Д. н.». Причин відмови фермерам ніхто не пояснив.
Поле, на якому збирали ріпак, оточили охоронці, які нікого й близько не підпускали до комбайна.
Очільник Подільської РДА Руслан Пітак, який прибув на поле, дав цьому просто фантастичне пояснення. За словами чиновника, головна проблема полягає в тому, що межі сільськогосподарського й календарного року не збігаються. У зв’язку з цим, на його думку, культуру, посіяну одним господарством, має збирати інше, яке в січні підписало договір оренди землі, уже засіяної ріпаком.
Одеську область буквально захлиснула хвиля земельного рейдерства. Сигнали про нього надходять із Кілійського, Ширяївського, Ананьївського, Білгород-Дністровського районів. У Роздільненському районі працівники відомого господарства «Нива», яке протягом 30 років обробляло землю й брало участь у соціальному розвитку району, раптом зіткнулися з тим фактом, що їхні ділянки з не зовсім зрозумілих причин обробляють зовсім інші люди.
У сфері земельних правовідносин можна й потрібно навести лад, і діяти при цьому доведеться досить жорстко.
 

Всі статті рубрики На головну