Загрозлива статистика онкологічних та пульмонологічних хвороб у Чернівецькій області стривожила не тільки лікарів, а й громадськість. Днями представники Інституту соціальної ініціативи та громадські діячі відвідали Чернівецьку обласну дитячу лікарню і поспілкувалися із завідувачем відділення кардіоонкогематології Михайлом Гнатюком.
Як з’ясувалося, загальна статистика є невтішною, адже лише у 2017 році було зафіксовано 2207 вперше діагностованих хворих на рак. У «чорному списку» Сокирянський, Кельменецький, Хотинський та Сторожинецький райони. Це садівничі райони, де масово вирощують яблука, сливи, груші, виноград та інше. А згідно зі статистикою міжнародних організацій, найбільше хворіють діти з агропромислових районів, де сади та поля обробляють хімпрепаратами, пестицидами та гербіцидами.
Нині у дитячому відділенні перебувають 16 дітей з онкогематологічними патологіями, пухлинами мозку. Спротив місцевих громад тотальній хімічній обробці садів та полів ефекту не має. Понад те, роз’яснювальну роботу агропідприємства кваліфікують як втручання у їхню діяльність та тиск влади на бізнес.
Про те, що збільшення захворюваності є наслідком хімобробок, свідчить і той факт, що лише за дев’ять місяців 2018 року кількість хворих на тромбоцитопенічну пурпуру зросла до понад 70 випадків проти 25—30 у попередні роки. А ця хвороба якраз і пов’язана з агрохімікатами.

Чернівецька область.