Протягом багатьох літ читаю «Голос України» і дописую у чудовий розділ «Сім’я». Саме ваше видання з дюжину років тому оприлюднило міні-есе мого сина Костянтина «Я — українець!», за яке згодом він був удостоєний всеукраїнської премії імені В. Чорновола. Ми й досі зберігаємо ці замітки Кості та його молодшого брата Олександра...

На знімку: обговорення «Талісману» (автор — другий праворуч).

Фото надано автором.

Як журналіст я сам прагну до того, щоб газетні публікації зігрівали серця, ставали реліквіями в родинних архівах. Але ж зараз усе заполонив Інтернет, молодь спілкується здебільшого через смс або у соціальних мережах. Саме приклад «Сім’ї» надихнув на певний прорив. Річ у тім, що я почав вести Школу молодих журналістів у Сєверодонецькому вищому профучилищі. Ми випускаємо тут газету «Талісман», яка вже вдруге стала лауреатом міжнародного конкурсу учнівської преси. Нещодавно вирішили зробити її обласною. Адже ніша молодіжної преси зараз порожня. Й головною метою обрали налагодження комунікацій не тільки між молоддю регіону і всієї України, а й між поколіннями.
Цю ініціативу на конкурсній основі підтримали Програма розвитку ООН, Проект «Відновлення і примирення в охоплених конфліктом громадах України», обласні департамент освіти і науки, навчально-методичний центр ПТО, організація НСЖУ, Асоціація працівників профтехосвіти.
«У нас, — каже голова цієї асоціації, директор Сєверодонецького ВПУ, депутат міськради Юрій Кузьмінов, — займаються чимало учнів із віддалених районів, навіть «з того боку» лінії розмежування, куди й зателефонувати проблематично. І ось тепер батьки можуть дізнаватися про життя своїх дітей, бачити в газеті їхні прізвища, фото».
Уже вийшло п’ять номерів. Звісно, у газети, що має наклад 5 тисяч примірників у паперовому вигляді та дублюється на сайтах, багато тем: учнівське самоврядування, профорієнтація, підвищення престижу робітничих професій, закріплення молоді в регіоні. Започаткована своя «Книга рекордів», рубрики «Батьки і діти», «Лист до мами», є корисні поради, конкурси, гумор, матеріали з прес-конференцій і фестивалів...
Наша газета відкрита для учнів та студентів, їхніх батьків, педагогів, працедавців. Сподіваємось, що таке видання додасть молоді вдумливості, покращить володіння словом, підвищить відповідальність за нього. І що «Талісману», як і «Сім’ї», котра стала для нас прикладом, знайдеться місце в тисячах родин.

Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ, шеф-редактор «Талісману», заслужений журналіст України.