Одразу дванадцять виробників теплової енергії Дніпропетровської області не мають можливості розпочати опалювальний сезон 2018/2019. У них нема підтвердженого обсягу природного газу на жовтень поточного року, повідомляє прес-центр ПАТ «Дніпропетровськгаз».
У регіоні налічується понад 30 підприємств теплової комунальної енергетики (ТКЕ) — це 150 котелень.
На початку жовтня ПАТ «Дніпропетровськгаз» звернулося до керівників органів влади та місцевого самоврядування з проханням вирішити питання з НАК «Нафтогаз України» про виділення номінацій на термінове підключення об’єктів ТКЕ до газопостачання до початку опалювального сезону. Крім того, «Нафтогаз України» з 1 грудня 2018 року пролобіював і одержав право давати доручення на відключення будь-яких підприємств ТКЕ через заборгованість за спожитий газ, навіть при температурі  -30 °С. Тому у разі, якщо «Нафтогаз» дасть доручення на відключення котелень ТКЕ, це неминуче призведе до техногенної катастрофи й значних матеріальних збитків, які можуть у рази перевищувати суму заборгованості.
«Після одержання такого доручення від НАК «Нафтогаз України» ПАТ «Дніпропетровськгаз» зобов’язане негайно повідомити місцеву й обласну владу, а також у НКРЕКП про відключення об’єкта ТКЕ, — зазначається в повідомленні. — Якщо протягом двох наступних днів з моменту одержання такого розпорядження НАК «Нафтогаз України» не врегулює проблемні питання з підприємством ТКЕ, ПАТ «Дніпропетровськгаз» зобов’язано розпочати процедуру відключення підприємства ТКЕ від газопостачання».

Дніпропетровська область.