У Полтавській міській клінічній лікарні № 1 відкрили сучасне відділення гострої цереброваскулярної патології. Саме тут лікуватимуть недуги, пов’язані з ускладненими порушеннями мозкового кровообігу, насамперед тяжкі інсульти.

Згадана лікарня й раніше спеціалізувалася на допомозі таким хворим, які потрапляли в її неврологічне відділення. Однак воно майже завжди було переповненим пацієнтами з різними ступенями загострення судинних недуг. Та й умови для їхнього перебування тут залишалися, м’яко кажучи, не найкращими. Водночас у багатьох випадках саме від швидкості та якості надання такої невідкладної меддопомоги залежить, чи виживе черговий інсультник і чи продовжить він повноцінне життя без довічної «прив’язки» до ліжка й інвалідного візка...
Щоб усе те забезпечити, з міського бюджету на капітальний ремонт приміщення виділили понад п’ять з половиною мільйона гривень, а на його оснащення сучасним обладнанням — ще понад 12 млн. У новому відділенні на 30 ліжок облаштували також блок інтенсивної терапії. В останньому, крім спеціальних ліжок, є апарати штучної вентиляції легенів та інше обладнання і пристосування, що дають змогу, по суті, реанімувати і виходжувати найтяжчих хворих.