На Полтавщині відзначили 160-ліття з дня народження видатної землячки — художниці та письменниці Марії Башкирцевої. Більшу частину свого короткого життя (доля відміряла їй неповних 26 років) уродженка Гавронців, що поблизу Диканьки, провела у Франції. Зуміла підкорити мистецьку столицю світу — Париж, стала першою жінкою, картини якої виставлялися в Луврі. Далеко від рідної землі створила й унікальний за щирістю та глибиною аналізу психології людських взаємин «Щоденник». Однак аристократка за походженням і по духу завжди пам’ятала, звідки вона родом...
На цьому наголошували представники влади та громадськості, краєзнавці, дослідники творчості Марії Башкирцевої під час заходів на її честь. Найпомітніші серед них відбулися на малій батьківщині «парижанки з Гавронців» й у Полтаві. Зокрема в обласній бібліотеці ім. І. Котляревського її вшанували арт-лекцією та презентацією книги знаного дослідника історії рідного краю, наукового співробітника Чутівського районного краєзнавчого музею Андрія Шутя «Маріїна долина».
Це вже не перша його книга з присвятою землячці. Адже своєю вважають Марію не лише на Диканщині, де вона народилась, а й на Чутівщині, де у маєтку діда  минали її дитячі літа. Тут, у мальовничій місцині біля села Чернянківка, віднедавна щоліта влаштовують обласне свято «Маріїна долина».

Полтавська область.

На знімку: копія бюста Марії Башкирцевої французького скульптора Шарля-Рене де Сен-Марсо, виготовлена на замовлення подружжя Тетяни та Миколи Швеців.

Фото автора.