Івано-Франківська крайова організація Народного руху України провела віче з нагоди 81-ї річниці В’ячеслава Чорновола. Дисидент-шістдесятник, він був одним із лідерів національного правозахисного руху. Стояв біля витоків створення Руху та був його керівником. Народний депутат першого—третього скликань.

 

Рухівці Прикарпаття вшанували пам’ять В’ячеслава Чорновола.

 

Вшанувати пам’ять В’ячеслава Чорновола прибула численна міська громада на чолі з головою Русланом Марцінківим. Про визначного державного, політичного, громадського діяча, Героя України мовили слово голова крайової організації НРУ Ярослав Єфімчук та міської — Олег Андрухів. Відзначили, що НРУ нині представляє собою монолітну політичну силу, спроможну взяти на себе відповідальність і працювати задля досягнення економічного розвитку та національного відродження країни.
Саме такі були пріоритети В’ячеслава Чорновола, нагадали керівник обласної організації Молодого Народного руху України Олег Савка, голова ради старійшин НРУ Володимир Федорняк, голова обласного товариства «Просвіта» Степан Волковецький. Тож нині не просто шана пам’яті великого українця, а декларація рішучості у продовженні справи одного із творців Української держави.

«В’ячеслав Чорновіл став символом української національної ідеї, як Прометей, просвітив шлях іншим. Метою всього його життя була незалежність Вітчизни. Багаторічна боротьба увінчалася ухваленням Декларації про державний суверенітет України та Акта проголошення незалежності України. Внесок Чорновола навіки вписано у світову історію та скрижалі пам’яті нашої держави. Здобуття незалежності стало першим щаблем на шляху до побудови успішної незалежної європейської країни. Нині актуальними є слова Чорновола: «Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до світла і волі», — підсумував депутат обласної ради, рухівець Тарас Виноградник.

Івано-Франківська область.

Фото надав Тарас Виноградник.