Першими відвідувачами нової оглядової вежі у парку атракціонів «Пратер», що у столиці Австрії, стали вінничани. Тільки не екскурсанти, а хто?

 

Такий вигляд має нова оглядова вежа у столиці Австрії, виготовлена і встановлена фахівцями вінницького заводу «Аналог».


Складну конструкцію, загальна висота якої 64 метри, виготовили на вінницькому НВО «Аналог». Автомобілями доставили у Відень. Понад півроку фахівці та робітники «Аналога» здійснювали монтаж і встановлення. Вони ж першими випробували споруду, побачили старовинне місто з висоти. Очолював групу керівник ТОВ «Сармат» НВО «Аналог» Олексій Рибкін.
— Нині вежа працює у тестовому режимі, — каже пан Олексій. — У першій половині грудня бачив це особисто. Ще раз піднімався, щоб пересвідчитися у надійності роботи всіх механізмів. Наші фахівці повністю завершили роботи і повернулися додому.
За словами співрозмовника, урочисте відкриття новозбудованої вежі магістрат Відня планував напередодні нинішнього католицького Різдва. Втім, поки що підйомні механізми працюють у тестовому режимі. Для цього є об’єктивні причини.


За принципом ліфта
Конструкція працює за принципом ліфта. Туристи заходитимуть у капсулу, її підніматимуть вгору на висоту 45 метрів. Під час підйому повільно здійснюється обертання капсули навколо осі вежі. Одночасно в ній може перебувати 40 осіб. Тут є лавки для сидіння. Передбачено два місця для людей на інвалідних візках. Охочі можуть підходити впритул до стінок із склопластику і милуватися краєвидами прекрасного Відня.
— Коли я піднімався у грудні, під час останньої робочої поїздки, місто лежало у тумані, — продовжує Олексій. — Не порівняти з тим, яким бачив його влітку чи восени. На мою думку, не це головна причина перенесення терміну урочистого відкриття нової споруди.
Як пояснив співрозмовник, конструкція вежі має свою особливість. На фундаменті, це єдиний елемент, що його виконали австрійські фахівці, бо у вінничан немає на такі роботи ліцензії, встановлено приміщення ресторану. Його збудовано у формі капсули, в якій підніматимуться туристи. Капсула у нижньому положенні «сідає» на дах ресторану. Туристи підніматимуться з однієї споруди в іншу з допомогою ліфта.
— Австрійці ще не закінчили оздоблювальні роботи у будівлі ресторану, — каже О. Рибкін. — Відкривати незавершену споруду... Мабуть, це є основною причиною зміни терміну відкриття об’єкта.


Перевезли майже 200 тонн вантажу
Надзвичайно відповідальну роботу зі встановлення вежі виконували фахівці різних спеціальностей — від монтажників-висотників до майстрів зі склопластику. Спочатку змонтували основну конструкцію, що складається з 12 секцій, зверху закріпили шпиль, потім перейшли до встановлення капсули, діаметр якої 8,5 метра, а зовнішня висота — 5,5 метра. Загалом із Вінниці доставили понад 180 тонн вантажу.
Враженнями від зробленого поділилися технічний директор Костянтин Бояркін, зварювальник Ілля Шимко, майстер склопластику Ігор Гордійчук, електрик Олександр Костельний. Кажуть, в Австрії надзвичайно високі вимоги до дотримання техніки безпеки. Контролери ніби із землі виростають. Коли роблять фото порушення, навіть не вгледиш. Зате на фірмі про це дізнаються одразу з повідомлення про накладення штрафу за допущене порушення. 
— При спорудженні об’єкта не було жодної простої операції, — наголошує Олексій. — Адже йдеться про безпеку людей. Австрійські контролери перевіряли кожну дію наших робітників. До речі, у подальшому саме наші фахівці обслуговуватимуть споруду.
Нову оглядову вежу видно з різних точок стародавнього Відня. «Йдеш містом, дивишся на зроблене, мимоволі переймаєшся почуттям гордості, — каже на закінчення розмови Олексій Рибкін. — Приємно, що саме українці подарували австрійській столиці цей об’єкт. Тільки як поширювати таку інформацію серед європейців? Може, тоді б менше негативу висловлювали на адресу нас, українців, і нашої держави».

Вінниця.

Фото надано Олексієм РибкІним, 
дата зйомки — літо 2018-го.