Україна не дозволить Росії вирішувати, як нам використовувати Азовське море та Керченську протоку, і для захисту своїх інтересів застосовуватиме всі правові механізми. На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко в інтерв’ю телеканалу CNN Turk.

«Ми ніколи не визнаємо окупацію Азовського моря, що Росія намагається зараз зробити, — заявив глава держави. — Ми ніколи не визнаємо окупацію Керченської протоки. І ми наполягаємо на міжнародному праві, ми використовуватимемо Керченську протоку і Азовське море».
Президент підкреслив, що Азовське море — це зона економічної активності мультимільйонної агломерації на сході нашої країни. «Мені ненависна думка, що Росія вирішуватиме за суверенну і незалежну Україну, як саме нам використовувати Азовське море. Ми не дозволимо цього», — наголосив Петро Порошенко.
Глава держави запевнив, що Україна має докази агресії російських військових проти українських кораблів в нейтральних водах Чорного моря: «Ми маємо відео, радіоперехоплення, супутникові знімки — у нас є все. В нейтральних водах Чорного моря, недалеко від Туреччини, до речі», — констатував Президент.
«І Росія говорить про провокації? Це відкриті міжнародні води, це внутрішні українські води, — наголосив П. Порошенко. — Є міжнародне право і двосторонній договір, де Керченська протока — це спільна протока, що належить і Україні, і Росії. І це був всього лиш плановий перехід з Одеси до Маріуполя для ротації цих двох малих воєнних суден. Вони не мають ніякого додаткового озброєння, додаткових членів екіпажу, нічого».
Водночас Петро Порошенко зауважив, що Росія не може пояснити, чому і хто прийняв рішення напасти на українські кораблі. «Однак це є актом агресії, — заявив Президент. — Це юридична відповідальність Російської Федерації за напад на мої кораблі. 24 українські моряки, які зараз перебувають у Москві, — це не підпадає під юрисдикцію російського суду. Вони є військовополоненими за Женевською конвенцією. І Росія повинна негайно повернути моїх солдатів».
Глава держави зауважив, що заклики і вимоги про звільнення українських моряків з полону до Путіна лунали на саміті країн «Великої двадцятки» в Буенос-Айресі від Європейського Союзу, НАТО, від країн «Великої сімки», США, Канади, Японії та багатьох інших. «Від усього світу. Чому це сталося? Тому що Путін не зміг пояснити, що саме він робить, чому він відкрив вогонь, чому він напав на воєнний корабель. Ситуація стає все гіршою», — констатував Петро Порошенко.
Президент також підкреслив, що питання безпеки у Чорному морі — це надзвичайно важливе питання для всіх держав Чорноморського регіону — України, Туреччини, Болгарії, Румунії, Грузії. «І лише Росія намагається де-
стабілізувати ситуацію», — зазначив Петро Порошенко.
У цьому контексті глава держави заявив, що Росія має пояснити, чому новий комплекс протиповітряної оборони С-400 і новий протикорабельний комплекс нині розташовано в Керчі та Феодосії. «Це абсолютно неприпустимо. Ми не дозволимо мілітаризувати Чорне море. І в даній ситуації ми маємо бути готові відповісти», — сказав Президент.