Відомого правозахисника й адвоката, який обстоює інтереси кримськотатарських політв’язнів на півострові, Еміля Курбедінова позбавляють права на професію.
Мін’юст РФ зажадав від «Кримської центральної колегії адвокатів» виключити його з числа засновників та членів. Підставою для такої вимоги названо два рішення районних «судів» Сімферополя, які розглядали адміністративні справи проти адвоката. Цікаво, що ці справи стосувалися постів Курбедінова у соцмережі ВКонтакті за 2013 рік! Навіть більше, це були не власні дописи адвоката, а зроблені ним репости (для невтаємничених у життя соцмереж — це коли ви ділитеся чиєюсь інформацією на своїй сторінці). Понад те, за інформацією журналіста-розслідувача Антона Наумлюка, аби розглянути ці справи, у листопаді 2018 року було сфабриковано донос на Курбедінова від невідомого інтернет-користувача під ніком Muallem Sahim. Саме від нього електронний лист зі звинуваченнями Курбедінова було направлено до так званої кримської прокуратури. Мін’юст вимагає виключити Еміля Курбедінова з «Кримської центральної колегії адвокатів» до 1 березня 2019 року.
Сам правозахисник прокоментував таке рішення коротко: «Тиск на адвокатів триває. Законодавство Росії у сфері екстремізму і тероризму — інструмент боротьби з адвокатами й активістами», — написав він на своїй сторінці у Фейсбуці.
Нагадаємо, адвокати Еміль Курбедінов та Едем Семедляєв — одні з небагатьох, хто ризикнув захищати кримських татар-політв’язнів. З 2014 року вони працюють під постійним тиском з боку російських силовиків.