Учора Лефортовський райсуд Москви продовжив до 26 квітня 2019 року термін тримання під вартою ще чотирьом українським морякам, затриманим 25 листопада минулого року в районі Керченської протоки. Напередодні «найгуманніший суд у світі» у закритому «конвеєрному» режимі, як того вимагало ФСБ РФ, продовжив термін тримання під вартою 18 українським морякам і двом співробітникам СБУ. Зокрема, трьом пораненим військовослужбовцям ВМС ЗСУ — до 26-го, іншим — до 24 квітня.

Захоплених в акваторії Чорного моря по-піратськи російським спецназом наших моряків судили як цивільних за законами РФ групами по чотири особи. Адвокати клопотали про передачу справ до військового суду, наголошуючи, що їхні підзахисні є військовополоненими. Але суддя відхилила це клопотання.
Як повідомив в інтерв’ю «Громадському» адвокат Микола Полозов, група захисту подаватиме апеляцію на рішення московського суду про продовження терміну перебування під вартою українців. За його словами, це мінімальна процедура, для того, щоб далі подати індивідуальні скарги по кожному моряку в Європейський суд із прав людини.
У свою чергу адвокат Ілля Новіков на своїй сторінці у Фейсбук описав сцену з допитом Романа Мокряка на самому початку засідання, коли публіку ще не попросили із зали. Посилаючись на 17 статтю Женевської конвенції, він відмовився відповідати на запитання цивільного суду...
«Слідом за Романом точно так само відповідали й усі інші у всіх засіданнях. Це був наш спосіб наочно заявити позицію захисту. Засідання було першою появою українських моряків на публіці від дня їхнього арешту, і було заздалегідь відомо, що основна його частина пройде за зачиненими дверима, тож треба було встигати. Серед публіки були дипломати з європейських посольств, вони встигли почути тільки дві речі: що моряки вимагають визнавати їх військовополоненими, а не злочинцями, і що слідство просить суд слухати справу без публіки, хоча в матеріалах немає секретних документів», — написав Новіков.
Учора МЗС України висловив протест у зв’язку з неправомірним рішенням Лефортовського районного суду Москви продовжити тримання під вартою 24 українських військовослужбовців. «Суд над українськими військовослужбовцями суперечить міжнародному гуманітарному праву. Закритий режим сьогоднішнього засідання свідчить про те, що Кремль повністю усвідомлює незаконність цього судового фарсу», — йдеться в повідомленні прес-служби відомства. Вітчизняний МЗС вимагає від Росії поводитися з нашими військовополоненими в повній відповідності з їхнім статусом і поважати їхні   права відповідно до міжнародного гуманітарного права, а також невідкладно надати медичні висновки про стан здоров’я поранених моряків і їхнє лікування.