У Полтавській облдержадміністрації влаштували традиційний молитовний сніданок. 
На захід зібралися священнослужителі зареєстрованих у регіоні християнських церков і конфесій (запрошення проігнорували тільки представники УПЦ Московського патріархату), земляки — Герої України, батьки полеглих захисників Батьківщини, знані науковці, митці, керівники обласної та міської влади, громадські активісти. Дійство відкрили найвідомішою колядкою «Ой радуйся, земле, Син Божий народився!» у виконанні священнослужителів. Потім пролунала спільна молитва. Студенти, котрі репрезентують полтавський осередок Української академії лідерства, продемонстрували присутнім фрагменти вертепного дійства (на знімку).

Щоправда, вони його дещо осучаснили, акцентувавши увагу на матеріальних спокусах, які постають, зокрема, й перед представниками влади...
Зрештою, про завжди актуальні проблеми вибору між матеріальним і духовним, між добром і злом говорили більшість присутніх на сніданку. Колишній політв’язень, народний депутат України попередніх скликань Микола Кульчинський навів приклади справжньої жертовності та духовного подвижництва, які виявляли в радянських тюрмах і концтаборах його побратими — в’язні сумління. Зразки мужності й відваги демонструють сьогодні ті, хто зі зброєю в руках захищає Україну від терористів і загарбників на Донбасі. Однак місця для того, щоб виявити свої кращі людські якості й за прикладом Христа допомогти ближньому, вистачає не тільки в умовах подібного екстриму. Тож, на переконання учасників молитовного сніданку, свій внесок у скарбницю добрих справ може і повинен зробити кожен.

Василь НЕЇЖМАК.
Фото автора.