У відділенні дитячої хірургії Ужгородської центральної міської клінічної лікарні встановили нове сучасне обладнання німецького виробництва — ендоскопічну систему з високочастотним електрохірургічним апаратом експертного класу та комплексом інструментів і аксесуарів. Посприяв виділенню субвенції народний депутат України Роберт Горват.

Головний лікар Іван Курах (праворуч) розповідає народному депутатові Роберту Горвату (у центрі) і міському голові Богдану Андріїву (ліворуч) про нове устаткування.

Вартість медичної апаратури — 3 млн 759 тис. 500 грн. Вдалося її придбати завдяки субвенції з державного бюджету у сумі 3 млн 650 тис. грн, решту дофінансували з міської скарбниці.
За словами головного лікаря закладу Івана Кураха, у лікарні постійно удосконалюють тактику лікування хворих, успішно проводять і лапароскопічні операції. Перевагами останніх є малотравматичність, скорочення терміну перебування хворого в стаціонарі, короткий реабілітаційний період.
«У 2016 році для дорослої хірургії ужгородської міської лікарні за кошти міського бюджету придбали лапароскопічне обладнання цього самого німецького виробника, витратили на нього 3 млн 330 тис. грн. За цей час воно себе чудово зарекомендувало, тому шукали змогу придбання апаратури саме цього виробника вже в дитячу хірургію», — каже Іван Курах.
До цього часу, хоч відповідні фахівці і є, проводити такі втручання зовсім маленьким дітям не могли, бо «доросле» обладнання для цього не підходило. Нині робитимуть лапароскопію і малечі.
Іван Курах подякував народному депутатові за допомогу в придбанні апаратури і розповів, що, до прикладу, тепер будь-яку патологію у дітей можна побачити на великому екрані, зайшовши 3—5-міліметровим портом у черевну порожнину. Це — альтернатива традиційним операціям. Втручання проводиться через точкові проколи або ж просто через фізіологічні отвори. Хірург за допомогою спеціального обладнання та маленької відеокамери може оглянути хворий орган і відразу усунути проблему.
Оскільки лапароскопія малотравматична, це робить її незамінною в дитячій хірургії: організм маленьких пацієнтів швидше відновлюється в післяопераційний період і зазнає менших навантажень.
Також головний лікар відзначив істотне, порівняно із ситуацією ще кілька років тому, фінансування потреб міської лікарні і подякував за це міському голові Богданові Андріїву та депутатам міської ради. «Лише на медикаменти у 2018 році з бюджету Ужгорода виділили понад 19 млн грн, що дає змогу забезпечити гарантований мінімум медичної допомоги, а починали ми з 2 млн грн», — цитує головного лікаря прес-служба міськради.
«Живемо в такий час, коли держава йде назустріч своїм громадянам. Адже можна багато лобіювати, але якщо немає змоги фінансувати проблемні питання, то результату не буде. Держава відчутно допомагає: бачимо ремонти доріг, садочків, шкіл, багато іншого. Я теж і надалі працюватиму в цьому напрямі», — сказав народний депутат України Роберт Горват.
«Дякую Роберту Івановичу, який сприяв виділенню коштів із державного бюджету, і за те, що опікується проблемами свого виборчого округу, — сказав міський голова Богдан Андріїв. — Наголошую: медицина — пріоритет для міської влади, бо це — здоров’я ужгородців, і ми маємо робити все від нас залежне, щоб наші мешканці отримували кваліфіковану допомогу в наших лікарнях».
Треба також додати, що останніми роками проводяться ремонти в корпусах лікарні, виділяються на це чималі кошти. Очільник міста запевнив, що продовжуватимуться ці роботи і надалі, збільшуватимуть також фінансування на ліки і придбання сучасної апаратури. І не тільки для міської лікарні, а й для всієї медичної галузі Ужгорода. «Наша мета, — каже Б. Андріїв, — вивести надання медичної допомоги жителям міста на якісно новий рівень».

Фото прес-служби міськради.
Підготував наш власний кореспондент на Закарпатті Василь НИТКА