Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку попереджає про те, що одна з компаній називає себе офіційним партнерським офісом Tesla Inc. в Україні й пропонує придбати цінні папери компанії Ілона Маска.
За інформацією прес-служби комісії, офіційної відповіді на її запит, зокрема щодо порядку та механізму придбання цінних паперів компанії Tesla Inc. та порядку відкриття рахунків інвесторам, вони не отримали у зв’язку із поверненням кореспонденції.
«Отже, під час ухвалення рішення про інвестування в цінні папери (зокрема, цінні папери іноземних емітентів) з метою уникнення втрати коштів пропонуємо з’ясовувати інформацію щодо професійного учасника, який пропонує послуги (наявність відповідних ліцензій, ділова репутація, місце розташування тощо), та емітента, цінні папери якого маєте намір придбати (реєстрація випуску цінних паперів, місце розташування, допуск цінних паперів до обігу в Україні тощо)», — порадили в комісії.
Цікаво, що з нового року почастішали випадки й більш примітивного шахрайства. Зокрема, часто ділки домовляються про придбання товару через інтернет-оголошення, надсилають продавцеві СМС нібито від банку про те, що кошти на рахунок переведено, й забирають товар.
Ще один нині популярний спосіб крадіжки грошей — розсилання СМС зі змістом: «Ваша банківська карта заблокована. Деталі за номером...». Щойно ви наберете вказаний номер, співрозмовник попросить назвати номер карти і «номер оператора», який нібито вказано на зворотному боці карти. Через лічені секунди на мобільний надійде ще одна СМС уже з паролем від банку. Якщо озвучити його, можна втратити всі гроші на рахунку.
На жаль, попри велику інформаційну кампанію українці досі довірливо надають свої особисті дані невідомим особам телефоном, чим активно користуються шахраї, вигадуючи нові й нові сценарії грабунку.