Протягом минулого року на Закарпатті 31 особа з числа дітей-сиріт отримала власну домівку.
Хоча програма забезпечення житлом дітей-сиріт існує давно, але тільки за останні два роки для її виконання заклали кошти в державний бюджет. Завдяки цільовій субвенції на Закарпатті протягом 2018-го було придбано 25 приміщень для 31 особи з числа дітей-сиріт і два — для створення дитячих будинків сімейного типу. У цих важливих соціальних проектах найкраще спрацював Ужгород, де міська влада долучилася до придбання восьми квартир для дев’яти дітей-сиріт і приміщення для одного ДБСТ.
Нині на Закарпатті функціонують 47 ДБСТ, а у 52 прийомних сім’ях виховуються 382 дитини, хваляться в прес-службі ОДА. Зокрема, в області є навіть один дитбудинок сімейного типу з Луганщини та одна прийомна сім’я з Донеччини, в яких виростає дев’ятеро дітей.
Тільки впродовж минулого року в області створили сім дитячих будинків сімейного типу: три у Великоберезнянському (один за рахунок державної субвенції), два у Мукачівському та по одному у Виноградівському і Ужгородському районах. Найближчим часом ДБСТ створять і в Ужгороді.

Ужгород.