Біля новітньої медичної апаратури головний лікар Петро Гинькут (стоїть) і лікар ультразвукової діагностики Максим Козацький.

Добровеличківська центральна районна лікарня — одна з лікарень сільської місцевості Кіровоградщини, в якій позитивні зміни відбуваються впродовж кількох останніх років. Це підтверджують і результати моніторингового оцінювання профільного управління ОДА, де галузь охорони здоров’я району четвертий рік поспіль посідає перше рейтингове місце.

Люди звертаються сюди не випадково. Заклад постійно покращує свій матеріально-технічний стан. Зокрема, торік тут проведено ремонт реабілітаційного центру терапевтичного корпусу та відділення денного перебування. Частково — інфекційного відділення. Відремонтовано дахи хірургічного корпусу, харчоблока, пральні, котельні, інфекційного відділення, гаражів, терапевтичного та поліклінічного відділень. А за рахунок благодійних внесків власними силами проведено поточний ремонт у терапевтичному відділенні. Також придбали та встановили 47 енергоощадних вікон та дверей у терапевтичному, поліклінічному, патологоанатомічному відділеннях та харчоблоці.

Закупили медичне обладнання для потреб лабораторії та операційної. Для реабілітаційного центру та пологового відділення — апарати зовнішньої фіксації, фотометр, прилад «Олімп-1», апарат радіохвильовий електрохірургічний, шприцевий дозатор, апарат «Ківі», неонатологічний пульсометр, центрифугу лабораторну, мікроскоп у клініко-діагностичну лабораторію.

Тривають соціально-медичні проекти з оперативного лікування гриж та лікування гострого коронарного синдрому за кошти районного бюджету.

Лише початок року, а в Добровеличківській ЦРЛ уже планують розпочати після закінчення опалювального сезону капітальний ремонт хірургічного відділення та приведення його у відповідність до європейських стандартів. Зробити це збираються за сприяння благодійника, директора ТОВ «Згода», депутата обласної ради Івана Соловчука, який постійно опікується проблемами центральної районної лікарні.

З року в рік покращується відсоток укомплектованості медичними працівниками. Нині в ЦРЛ працює 250 фахівців, зокрема — 41 лікар та понад 100 середніх медичних працівників. А про рівень медичних послуг свідчить хоча б той факт, що лікарня — одна з кількох ЦРЛ області, де кількість пологів не зменшилась, а збільшилася за рахунок інших районів. Люди звертаються сюди, бо вже отримували кваліфіковану медичну допомогу або їм порадили інші пацієнти, задоволені якістю роботи добровеличківських медиків.

Петро МЕЛЬНИК.

Фото надано автором.