Музиканти молодіжного камерного оркестру «Україна-Мюнхен».

Минає 30 років із дня встановлення побратимських відносин між Києвом і Мюнхеном. Невдовзі відбудеться перший захід, приурочений до ювілею цієї співпраці: у залі імені Карла Орфа Мюнхенської філармонії з концертом виступатиме молодіжний камерний оркестр «Україна-Мюнхен». Цей колектив, заснований 2016 року за ініціативи композитора Тараса Ященка та диригентки Оксани Линів, уже втретє знайомитиме німецьких шанувальників класики з творами українських композиторів.

Мюнхенська філармонія — всесвітньо відомий і найбільший концертний зал столиці землі Баварія: 2400 місць! Схожа на амфітеатр архітектурна форма споруди забезпечує не лише ідеальний огляд і чутність з будь-якого місця, а й неповторне звучання завдяки унікальній акустиці.

Виступи молодих українських митців разом з їхніми німецькими ровесниками щоразу відбуваються з великим успіхом у шанувальників класики. Більшість музикантів оркестру — українці, котрі навчаються і працюють у ФРН, Австрії та Швейцарії, третина — з Німеччини. Цього разу в програмі також будуть твори видатних українських композиторів Мирослава Скорика, Бориса Лятошинського, Валентина Сильвестрова, Володимира Скуратовського та інших. Солісти оркестру — українські музиканти Юлія Мох (сопрано) та Дмитро Удовиченко (скрипка). За диригентським пультом — художній керівник проекту Артем Лонгінов.

«Музика — це не лише універсальна мова, зрозуміла та приємна всім. Вона є потужним інструментом культурної дипломатії. У рамках проекту «Україна-Мюнхен» ми маємо нагоду не лише поділитися з німецькою публікою найвизначнішими надбаннями українського музичного мистецтва, а й ознайомити наших колег з особливостями й традиціями виконання української музики ще під час репетицій», — зазначив Артем Лонгінов.

Концерт відбудеться під патронатом Генерального консульства України у Мюнхені та за підтримки адміністрації міста. Вхід вільний. Генеральний консул Юрій Ярмілко, котрий разом із дипломатами цієї місії у столиці землі Баварія багато зробив для того, аби концерт міг відбутися, задоволений, що баварська публіка знову почує українську музику й що це стало традицією: «Такі проекти роблять нас ближчими, сприяють пізнанню одне одного та взаєморозумінню. Україна була і є часткою загальноєвропейського культурного контексту. Тож концерт нашої талановитої молоді передовсім саме про це».

Наталія ПИСАНСЬКА.

Фото надане Генеральним консульством України в Мюнхені.

Берлін.