Експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» Айдер Сеїтосманов, народний депутат України Сергій Кудлаєнко, голова Вінницької райдержадміністрації Михайло Демченко.

Фото з сайту vinrda.gov.ua


У комітетах Верховної Ради

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у Вінницькій області семінар-тренінг на тему: «Секторальна децентралізація. Моделювання спроможної шкільної мережі у громаді». Захід організовано відповідно до плану роботи на десяту сесію та в рамках реалізації контрольної функції щодо впровадження реформи децентралізації. Відбувся він у селі Якушинці Вінницької області.

Семінар покликаний сприяти поглибленню професійних знань і вмінь представників органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад у сфері управління освітою.

Відкриваючи зібрання, народний депутат, заступник голови комітету Сергій Кудлаєнко зазначив, що освіта є однією з ключових сфер, яку активно зачепила реформа децентралізації. Однак ще не всі об’єднані територіальні громади розуміють шляхи та застосовують правильні інструменти оптимізації освітньої мережі. Завдяки тренінгам комітет сприяє широкому обміну теоретичним та практичним досвідом, що дасть змогу не лише акцентувати увагу на проблемах розвитку об’єднаних територіальних громад, а й окреслити можливі шляхи їх розв’язання.

Учасники семінару-тренінгу виконали завдання, пов’язані з алгоритмом оптимізації та моделювання спроможної шкільної мережі громади, що повністю відображає послідовність кроків у процесі її створення. Семінар проводили експерти шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» Айдер Сеїтосманов та Інна Білик, які впродовж 2015—2018 років надають експертну допомогу громадам різних областей України саме з питань здійснення оптимізації шкільних мереж як основи забезпечення якісних освітніх послуг і ефективного використання бюджетних ресурсів. Участь у ньому взяли народні депутати — члени комітету, представники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Вінницької області, фахівці, експерти. 

Інформаційне управління апарату Верховної Ради України.