Під час роботи міжнародної конференції з бджільництва.

Понад півтори сотні пасічників з різних куточків України та закордоння, де високо цінують, добре знають і культивують розведення унікальної карпатської бджоли, приїхали до Ужгорода на третю міжнародну науково-практичну конференцію. Дводенний захід назвали просто: «Збереження та репродукція карпатських бджіл».

— У краї районовані карпатські бджоли і галузь бджільництва є традиційними, — цитує слова керівника облдержадміністрації Геннадія Москаля на відкритті конференції прес-служба ОДА. — Цьому сприяє наявність великих лісових масивів, в яких ростуть різноманітні медоноси — малина, ожина, липа, акація... В останні 15 років інтенсивно закуповують від бджолярів Закарпаття та з вигодою розводять карпаток бджолярі Угорщини, Чехії, Словаччини, Румунії, Молдови, Польщі, де поширені українські карпатські бджоли. Більше того, відселекціонованих карпатських бджіл уже успішно використовують у Китаї, Кореї, на Кіпрі, виявили велику зацікавленість у Канаді.

Затим посадовець вручив почесні грамоти та подяки за сумлінну працю, особистий внесок у розвиток бджільництва області та високу професійну майстерність бджолярам, науковцям галузі, керівникам асоціацій.

Сьогодні в області утримується 68,5 тисячі бджолиних сімей, з яких 67,4 тисячі — в особистих селянських господарствах та 1,1 тисячі — у сільгосппідприємствах.

Високий рівень розвитку на Закарпатті бджолярської справи відзначив президент Спілки пасічників України Володимир Стретович: «Ваша школа і ваші здобутки, які нараховують не одне десятиліття, вже вписані золотими літерами в історію українського бджільництва. Сьогодні завдяки вашим зусиллям ваші «вихованці» роз’їжджаються по всій Європі. Зацікавилися і канадські фахівці. Вже цього місяця на Закарпаття приїдуть ветеринари з Канади, які досліджуватимуть умови розведення та нагляду за карпатськими бджолами з тим, щоб у майбутньому їхні висновки стали підставою для дозволу на експорт карпатських бджіл до Канади».

Він виконав почесну місію: вперше вручив відзнаки «Пасічницька династія». Ними нагородили представників трьох поколінь пасічників родини Хоми — всі троє Юрії Юрійовичі розвивають, примножують і продовжують сімейну справу. Також були вручені відзнаки спілки іншим авторитетним бджолярам.

Актуальні проблеми обговорили на секціях конференції, в атріумі облдержадміністрації розгорнули тематичну виставку. Там усі охочі змогли ознайомитися з продуктами бджільництва, елементами устаткування та одягу бджолярів, методичною літературою, поспілкуватися з фахівцями.

Василь НИТКА.

Фото надано прес-службою Закарпатської ОДА.

Ужгород.