Те, чого чекали «бляховоди», не сталося — термін пільгового розмитнення авто з іноземною реєстрацією не продовжили. Отже, сьогодні останній день, коли можна відносно дешево оформити придбані в іноземців ненові транспортні засоби і стати легальним власником залізного коня. За традицією більшість кермувальників (назвати їх власниками не дозволяє право) таких автівок чекали до останнього. Саме тому пік ажіотажу на розмитнення припадає на сьогодні. Режим роботи на окремих митницях, де здійснюватимуть оформлення авто, продовжили до 24-ї години, одночасно підскочили розцінки брокерів та інших посередників, які беруться допомогти в оформленні розмитнення. Зрозуміло, що не минеться й без корупційних схем, про які, сподіваюся, ми ще почуємо.

Нерозмитнені протягом пільгового періоду автомобілі на європейській реєстрації можна вивезти з території України чи продати на запчастини. Про це заявив заступник міністра фінансів Сергій Верланов.

За інформацією в. о. заступника голови Державної фіскальної служби Віктора Кривіцького, поки що вдалося розмитнити приблизно третину ввезених до країни автомобілів на єврореєстрації. При цьому частину з них кермувальники вивезли назад за кордон — здебільшого це дуже старі автомобілі, розмитнювати які немає сенсу.

Нещодавно Президент України Петро Порошенко повідомив, що державний бюджет України від оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією отримав 11,38 млрд гривень замість запланованого 1 млрд. Отримані від розмитнення «євроблях» кошти мають намір спрямувати до Пенсійного фонду.

Нагадаємо, що Верховна Рада України пішла назустріч людям, які придбали автівки з іноземною реєстрацією і не оформили на себе право власності, встановивши пільговий період (на 90 днів від дня набрання законом чинності) розмитнення, звільнивши водіїв (на період 180 днів) від сплати штрафів. Отже, вже завтра розмитнити авто можна буде на загальних умовах, а штрафи (від 17 до 170 тисяч гривень) і конфіскацію нелегальних (транзитних) авто запровадять з 24 травня.