Футбол. Чемпіонат УПЛ. 19-й тур. 25 лютого.

«Динамо» (Київ) — «Зоря» (Луганськ). 5:0. Голи: Шапаренко, 34, 45, Вербич, 38, 54, Фран Соль,74.

«Динамо»: Бойко, Кендзьора, Бурда, Шабанов, Миколенко, Сидорчук, Буяльський (Алібеков, 76), Шапаренко, Циганков (Цітаїшвілі, 70), Фран Соль (Русин, 79), Вербич. Тренер — Олександр Хацкевич.

«Зоря»: Луїс Феліпе, Караваєв, Вернидуб, Литвин, Чеберко, Сілас (Арвеладзе, 46), Чайковський, Луньов (Кабаєв, 46), Кочергін (Леонардо, 73), Хомченовський, Будківський. Тренер — Юрій Вернидуб.

Рефері — Віталій Романов (Дніпро).

Київ. НСК «Олімпійський». 12 764 глядачі. 5 градусів.

***

«Шахтар» (Донецьк) — «Олександрія». 2:0. Голи: Марлос, 14, Мораес, 35. На 78-й хвилині Марлос не реалізував пенальті (воротар).

«Шахтар»: П’ятов, Болбат (Матвієнко, 90+1), Кривцов, Хочолава, Ісмаїлі, Степаненко, Патрік, Марлос, Коваленко (Соломон, 74), Тайсон, Мораес. Тренер — Паулу Фонсека.

«Олександрія»: Паньків, Пашаєв, Шендрик, Гречишкін (Пономар, 77), Стецьків (Микицей, 46), Банада, Запорожан, Дедечко, Ковалець, Полярус (Сітало, 46), Лучкевич. Тренер — Володимир Шаран.

Рефері — Ярослав Козик (Мукачево).

Харків. ОСК «Металіст». 2 899 глядачів. 1 градус.

***

«Зоря» більшу частину першої половини зустрічі намагалася чинити опір господарям. Окремі її контратаки навіть відзначалися гостротою. І було важко передбачити, що справа завершиться розгромом гостей.

Але динамівці діяли спокійно і дочекалися свого часу. Під кінець тайму їм вдалося розхитати оборону луганчан і завдати трьох влучних ударів.

Шапаренко розігнав контратаку, зробив передачу на Циганкова, а той з правого флангу повернув йому м’яч під удар. Ворота були порожні. Невдовзі Вербич здійснив індивідуальний прохід у карний майданчик гостей і влучно пробив під праву стійку.

Третій м’яч перед перервою забив Шапаренко, скориставшись прострільною передачею Вербича.

Після перерви знову відзначився Вербич. Опинившись поблизу воріт луганчан, словенець зіграв швидко і рішуче. Надпереконливу перевагу «Динамо» ефектним ударом головою закріпив Фран Соль, відкривши рахунок забитим м’ячам у чемпіонаті України.

***

Багатьох цікавило питання: чи оговтався «Шахтар» після психологічної «травми», отриманої внаслідок болісного програшу в матчі Ліги Європи проти німецького «Айнтрагта» (1:4). Але у «гірників» не виникло особливих труднощів.

Щоправда, гості з усіх сил намагалися довести небезпідставність своїх амбіцій на третє місце в турнірній таблиці. Однак клас футболістів «Шахтаря» значно вищий, ніж у опонентів.

Ще в першому таймі у воротах «Олександрії» побували два м’ячі. І цього донеччанам вистачило для перемоги.