У Чернівцях медики хірургічного відділення міської лікарні просять допомогти їм придбати необхідний інструмент — ендоскопічні щипці. Кілька днів тому інструмент зламався під час процедури.

За словами завідувача хірургічного відділення дитячої міської лікарні Миколи Хоми, дуже необхідний інструмент зламався після шести років використання. За його допомогою лікарі діставали з дихальних шляхів дітей ґудзики, горішки, копійки, іграшки тощо. Ендоскопічні щипці застосовуються в екстрених випадках, коли сторонній предмет потрапляє у дихальні шляхи, і є пряма загроза життю дитини. Якщо ж щипців нема, маленького пацієнта доведеться везти до іншої області. І невідомо, чи встигнуть малюку надати необхідну допомогу.

Орієнтовна вартість ендоскопічних щипців смішна — 4-5 тисяч гривень. Тож лікарі сподіваються, що хтось із спонсорів усе ж виявить бажання допомогти. Благодійників просять звертатися у відділення хірургії міської дитячої лікарні на вулиці Буковинській або ж телефоном: (0372) 53-06-92.

Поки що бажаючих не виявилося, навіть з числа представників кандидатів у президенти, які розкидаються грішми наліво-направо.