Я питала в багатьох: що таке щастя?

Ніхто не відповів, що щастя у грошах. Але щастя багатьох насправді можна було б купити. Великий дім, наприклад. З верандою, терасою і радісним спаніелем на доглянутому газоні.

Чи мандрівку навколо світу. Або просто в Європу. Але так, щоб не тулитися у дешевих хостелах, а селитися в п’ятизіркових готелях. Чи можливість пересидіти морозну зиму на теплих екзотичних островах. Їсти манго, жити в бунгало і забути про час та пору року.

Або ж влаштувати сина в університет. Дати дочці гідну освіту, путівку в життя і далі за musthave-списком.

Купити мамі новий протез. Оплатити свекру операцію. Зробити ремонт і не жити більше з цими дурними шпалерами. Або полікувати зуби й нарешті почати усміхатися...

Але щастя — це щось значно більше за дім, басейн, екзотичні острови, фото на тлі Ейфелевої вежі чи в ліжку Tramp International Hotel. Воно вагоміше за синів вступ, доччин диплом, мамин протез, свекрів благополучний вихід із наркозу, нові пломби і нові шпалери в синю квіточку.

Щастя — це коли ти дихаєш. На повні груди. Навіть коли болить дихати. Але хто сказав, що щастя вимірюється лише радостями? Зрештою, як і грішми.

Воно вимірюється глибиною і справжністю любові. Не лише до інших. До себе також!

Щастя — це те, що глибоко в тобі. Або є. Або нема.

Аліна АКУЛЕНКО,

координаторка і ведуча акції «Радіодиктант національної єдності».