Влада Туреччини попереджає усіх, хто планує на початку квітня польоти до Стамбула, що два великі аеропорти мегаполіса будуть закриті для прийому і відправлення літаків 5 і 6 числа цього місяця. Це пов’язано з тим, що в ніч із п’ятниці, 5 квітня, розпочнеться операція з переміщення обладнання з аеропорту імені Кемаля Ататюрка до нових терміналів аеропорту «Стамбул», введеного в експлуатацію.

З одного аеропорту до іншого буде вивезено устаткування та інше майно загальною вагою в 47 300 тонн. Зазначається, що це дорівнює вантажопідйомності 5 тисяч фур. У перевезенні буде задіяно 1800 осіб. Цю операцію раніше планували провести одразу після відкриття нового аеропорту, але перенесли на новорічну ніч, а потім на початок квітня. Переїзд триватиме 45 годин, і його планують завершити 6 квітня о 23.59.

Разом із цією операцією відбудеться і обмін міжнародними авіаційними кодами між двома аеропортами. О 3-й годині ночі 6 квітня новий аеропорт «Стамбул» отримає код «IST», який, згідно з класифікацією IATA, зараз використовує аеропорт імені Кемаля Ататюрка. А код «ISL», присвоєний «Стамбулу», одержить старе летовище.

Влада Туреччини надалі планує використовувати аеропорт імені Кемаля Ататюрка для тренувальних польотів, прийому та відправлення vip-рейсів, проведення авіаційних виставок та інших заходів, не пов’язаних з регулярними міжнародними польотами.