Цього року хедлайнерами стануть: французьке тріо легендарного джазового барабанщика Алі Джексона (верхнє фото) та фортепіанне тріо славетного піаніста з Нью-Йорка Аарона Голдберга (на знімку праворуч). Музиканти зіграють в Україні вперше!

4 і 5 травня 2019 р. фестиваль «Карпатський Простір» вразить навіть найбільш вибагливих любителів джазу.

Вперше в Україні – Тріо Алі Джексона та Тріо Аарона Голдберга зіграють на фестивалі «Карпатський Простір» в Івано-Франківську. Свіже звучання джазу від молодого австрійського бенду «Woody Black 4» в рамках білатерального року культур «Австрія – Україна: Рік культур 2019». Серед український колективів – тріо кращої джазової піаністки України Наталії Лебедєвої зі спеціальною гостею – Лаурою Марті («Краща співачка України» за версією журналу ELLE Ukraine 2017), які відкриють фестиваль 4 травня.

"Цього року у нас дуже сильна джазова програма. Це музиканти насправді світового масштабу. Я завжди кажу: Івано-Франківськ може і має створити свою джазову історію. Цього року ми закладаємо гарний фундамент джазової історії Івано-Франківська, – говорить засновник фестивалю Богдан Струтинський (на знімку). Музиканти, глибоко занурені в джазову традицію, привезуть в Україну свої нові програми та найсвіжіші альбоми. Їхня місія – зберігати сутність джазової ментальності та унікальної естетики джазової музики: її свободи, відкритості й боротьби за рівні можливості для всіх людей. А також поширювати джаз, дозволяючи йому розвиватися та збагачуватися новими культурами, сучасними стилями і звучанням. Що дуже суголосно мистецькій та культурній місії фестивалю «Карпатський Простір»".

Відкриття джазової локації «Jazz Space» відбудеться 4 травня о 19:00 виступом Тріо Наталії Лебедєвої з кращою співачкою України за версією журналу «Elle Ukraine 2017» Лаурою Марті. Тріо представить нову авторську програму. Їхня музика експериментальна, орієнтована на сучасне європейське звучання, що об'єднує естетику різних джазових напрямкiв. Емоційна палітра композицій контрастна і різноманітна: від жорстких грувів до ліричних фрагментів.

Наталія Лебедєва (на знімку) – відома українська джазова піаністка, композиторка, аранжувальниця, бенд лідерка, викладачка, музична директорка дитячих джазових фестивалів. Тріо Наталії Лебедєвої виступить у складі з Ярославом Товарянським – контрабас та Ярославом Борисом – барабани. Спеціальний гість проекту – Лаура Марті (на знімку нижче), відома джазова співачка, глибокий оксамитовий тембр якої неможливо ані сплутати, ані забути.

4 травня о 20:00 – Тріо Алі Джексона у складі з Емануелем Форстером – контрабас та Андре Да Сільва – гітара.

Алі Джексон – уродженець Детройта, син відомого басиста Алі Джексона Старшого, учень велетів джазу Макса Роуча й Елвіна Джонса. Протягом понад 20 років Алі Джексон визначав музичний стиль та унікальне звучання оркестру Jazz at Lincoln Center Orchestra (JLCO) як невід'ємна частина ритм-секції оркестру та усіх гуртів Вінтона Марсаліса.  Його виступи й записи прослухали мільйони людей в усьому світі. Музика Алі впізнавана своєю самобутністю, потужним свінгом, всебічним знанням стилів та історичних епох, мелодійними та інноваційними соло, характерною властивістю яких є компактність і водночас – потужна інтенсивність. Алі Джексон співпрацював з усіма зірками джазової сцени, а також із сучасним балетом Нью-Йорка. «Алі – це позитивна бомба креативної та неймовірно красивої енергії. Радість грати з ним – зашкалює!» – відомий джазовий піаніст Чік Коріа.

5 травня 2019 р. фестиваль «Карпатський Простір» відкриє меломанам новий звук австрійської музики та вразить найбільш вибагливих поціновувачів якісним американським джазом. Уперше в Україні тріо Аарона Голдберга (США) та квартет кларнетистів «Woody Black 4» (Австрія) – лише на фестивалі «Карпатський Простір» в Івано-Франківську.

О 19:00 австрійський квартет «Woody Black 4» (на знімку) відкриває другий день джазової сцени.

Багата й різноманітна мова джазу є основою їхньої музики, на яку віртуозно накладаються різні стилі від нової музики до поп. Та як би кларнетисти не експериментували зі стильовими поєднаннями, звук їхнього квартету завжди залишається теплим, м'яким і чистим. Авторські композиції, свіжі аранжування, експерименти й нотки авангарду, вільні імпровізації та чисте, тепле звучання – ось характеристики, які об'єднали чотирьох випускників Віденського університету музики майже 10 років тому в унікальний джазовий бенд «Woody Black 4». Від самого початку гурт долає будь-які кордони і рухається непередбачуваним, завжди яскравим музичним шляхом. «Фантастичний гурт, дійсно свіжий та особливий», – Майк Штерн, всесвітньо відомий джаовий гітарист. Оскар Антолі – кларнет, бас-кларнет; Стефан Дікбауер – кларнет; Даніель Мозер – бас-кларнет; Леонард Скорупа – бас-кларнет.

О 20:00 Аарон Голдберг виконає музику зі свого свіжого альбому «At The Edge of The World» (Sunnyside Records, листопад 2018), яку зіграє разом із легендарним барабанщиком і своїм постійним партнером останніх років Леоном Паркером (на знімку) та відомим басистом Даґом Уейсом. Протягом яскравих 25 років музичної кар’єри Аарон Голдберг перетнув земну кулю вздовж і поперек, поширюючи свою музику й пізнаючи світ. Він навчався в New School for Jazz and Contemporary Music у Нью-Йорку, закінчив Гарвард та здобув ступінь магістра філософії в Університеті Тафтса. У 18 років на запрошення джазової ікони Бетті Картер приєднався до її програми «Jazz Ahead», з чого почалася його приголомшлива кар’єра, а згодом і тривала співпраця з Джошуа Редманом, Аль Фостером, Вінтоном Марсалісом і Куртом Розенвінкелем. Голдбергу властиві пристрасть до свінгу, мелодійності та груву в поєднанні з глибоким відчуттям різних музичних культур, про що свідчать 5 блискучих альбомів його тріо та понад 80 альбомів за його участі.

У 2013–2014 роках Аарон Голдберг активно підтримав Революцію Гідності в Україні: писав численні листи в американську та британську пресу, давав інтерв’ю, фінансово підтримував культурні й соціальні проекти.

Куратор Jazz Space – Катря Кот.

Аарон Голдберг - фото Alejandra Barragán. Наталія Лебедєва - фото Володимира Кліха. Лаура Марті - фото Олексія Сокола. Леон Паркер - фото Steven Sussman.