Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) доручила Міністерству економічного розвитку і торгівлі розпочати антидемпінгове розслідування щодо імпорту до України деяких тросів і канатів походженням із Російської Федерації. Про це повідомила радник міністра економічного розвитку і торгівлі Роксолана Підласа за підсумками засідання комісії, інформує «Інтерфакс-Україна».

«Йдеться про сталеві кручені дроти, троси, канати без покриття або з оцинкованим покриттям, різні арматурні стабілізовані пасма. До Мінекономрозвитку надійшла скарга від українського виробника, який стверджує, що в 2016—2018 роках ціни імпорту російських тросів і канатів були нижчими за собівартість його аналогічної продукції. Під час перевірки фактів, які наводить український виробник, Мінекономрозвитку дійшло висновку, що ціна імпорту з РФ справді дорожча собівартості виробництва», — сказала вона.

Крім цього, Р. Підласа зазначила, що торік значно (на 29 відсотків) зросли обсяги імпорту тросів і канатів із РФ в Україну.

«Комісія вважає, що імпорт із РФ міг здійснюватися за демпінговими цінами. Тому МКМТ доручила Мінекономрозвитку розпочати і здійснити антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну», — підсумувала радник міністра економрозвитку.

Крім цього, МКМТ під час засідання в середу продовжила на п’ять років дію антидемпінгових заходів щодо імпорту скляної тари медичного призначення об’ємом до 0,15 мл із РФ, а також продовжила термін застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну гнучких пористих блоків і листів із пінополіуретану незалежно від країни походження та експорту.