На знімку: президент університету Петро Таланчук вітає почесних гостей.

Фото Юлії МАЛЬОВАНОЇ.

Проведення у квітні Ісламського дня миру в Університеті «Україна» вже стало традицією, адже тут  навчається багато студентів із мусульманських країн. На захід запрошують представників іноземних дипломатичних представництв, міжнародних організацій. Серед гостей «Свята миру» -студенти з арабських країн, які навчаються в інших столичних вишах.

Цього року захід присвятили об’єднанню країн ісламу в мирному співіснуванні з Україною. Щоб у світі запанували мир, гармонія і доброзичливість у відносинах між людьми, треба краще розуміти один одного. Дізнавшись про історію ісламської культури та її витоки, будемо толерантніше ставитися до представників інших культур.

Відомо, що іслам у перекладі з арабської означає смиренність (від салам -- мир). Молодь усього світу прагне мирно співіснувати з представниками різних релігій та культур, виходити на новіший, сучасніший рівень спілкування. Дружити, а не ворогувати; чути, а не ігнорувати; налагоджувати співпрацю, а не конкурувати; руйнувати стереотипи, а не будувати нездоланні бар’єри упереджень.

Для організаторів свята - начальника служби президента університету Ірини Таланчук та Молодіжного Посла Миру «Федерації Всесвітнього Миру», студентки Університету «Україна» Лілії Алексейчук, це не просто слова, а вчинки.

Свято "Ісламський день миру" відкрив президент Університету "Україна" академік Петро Таланчук. «В Україні створена і успішно функціонує Неформальна група міжрелігійного миру - нагадав він. - Давайте об’єднувати зусилля і разом розбудовувати мир на землі».

Серед почесних гостей свята були муфтій Духовного управління мусульман України Саїд Ісмагілов, посол миру Південнокорейської міжнародної миротворчої організації Тарік Сархан, президент Українсько-Арабської ділової ради Емад Абу Алруб, директор «Міжнародної організації із захисту прав людини в Україні-Іраку» Алонгей Халімат, представники Громадської організації «Арабський дім» - Рахаф, Ріма та Шаді Хаджар, а також міжнародної громадської організації «Федерація Всесвітнього Миру» із США, Канади та Франції.

Про мету проведення Ісламського дня миру та спільне гасло "Миру всім нам!", необхідність розвивати й зміцнювати дружні відносини між народами говорив у своєму виступі посол миру «Федерації Всесвітнього Миру» Борис Афанасьєв. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять постраждалих від теракту в Новій Зеландії. 

Ведучі вечора Таква Абу Алруб та Інна Єнг (Ожема) своїм артистичним запалом створювали святкову атмосферу. Надзвичайно насиченою та яскравою була концертна програма. З пакистанським танцем виступила студентка Інституту права та суспільних відносин Університету "Україна", лауреат міжнародних конкурсів Лілія Алексейчук. Зачарував арабською піснею студент підготовчого відділення НТУУ «КПІ імені І. Сікорського» Ахмед Банафі з Ємена. Захоплено аплодували гості свята виконавцям арабського танцю "Дабке" - представникам Громадської організації "Арабський дім". Учні школи при мечеті "Аль Раїд" виконали пісню про мир. Французькою мовою твір "Дитя миру" представила володарка 16 гран-прі різноманітних конкурсів, член Асоціації діячів мистецтв України Яна Олексенко.  

Організатори та гості свята були приємно вражені активною участю у заході мусульманської родини Хаджар – глави сімейства Набіля, його дружини Камар та дітей -- студентів університету Рахаф, Ріми і Шаді, а також меншої доньки, 10-річної Лули, яка виконала пісню під час концерту.

«Родзинкою» вечора став показ ісламської колекції одягу від бренду «Катрін Кім», створеної  українкою Катериною Євдокімовою. Її сукні -  поєднання східної скромності та західної елегантності. Образи «Катрін Кім» підкреслюють стиль та бездоганний смак. Вона одягає мусульманське жіноцтво в Україні, вдало поєднуючи традиції із сучасним ритмом життя.

Висвітлювали подію одразу три арабські телеканали – «Україна по- арабськи», «Україна зараз», «Аль-джазіра».

Учасники свята зійшлися на думці про те, що утвердження національної єдності і водночас забезпечення поваги, толерантності у відносинах з представниками інших культур є надзвичайно актуальними для сучасного українського суспільства.