В Україні набув чинності наказ МОН, що визначає порядок проведення аудиту закладів середньої освіти. «Він замінить дискредитовану атестацію, яка давно не відповідала потребам шкіл та системи освіти, а перетворилася на репресивно-контролюючу машину, — розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Інституційний аудит здійснюватиме Державна служба якості освіти (ДСЯО) та її територіальні органи. Роботу закладу оцінюватиме окремо створена експертна група. «До її складу входитимуть освітяни, що мають досвід роботи в школі не менше п’яти років, вищу педагогічну освіту або вищу кваліфікаційну категорію, а також пройшли спеціальне навчання», — повідомила Лілія Гриневич. До її роботи можуть долучити представників громадськості.

Під час оцінювання закладу, окрім спостережень за освітньою діяльністю та відвідування навчальних занять, експертна група може проводити опитування серед педпрацівників, а також учнів та батьків. Аудит здійснюватиметься за чотирма напрямами: освітнє середовище, система оцінювання, педагогічна діяльність, управлінські процеси.

«На підставі звіту про проведення аудиту, що включатиме акт перевірки та підготовлені експертами аналітичні довідки, складатиметься висновок і рекомендації для школи. Результати оцінювання відображатимуть досягнення закладу та його потреби, а також визначатимуть рівень якості освітньої діяльності: перший — високий, другий — достатній, третій — вимагає покращення, четвертий — низький. У разі виявлення порушень Держслужба якості освіти надаватиме школі рекомендації та час для роботи над помилками — до одного року. А якщо після визначеного терміну заклад не усуне виявлені негаразди, то ДСЯО, зокрема, зможе рекомендувати засновнику змінити керівника школи або реорганізувати заклад», — пояснила міністр.

Вл. інф.