Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму провів виїзне засідання на тему «Переяслав-Хмельницький — місто-музей зі значним туристичним потенціалом». У заході взяли участь члени профільного комітету, директор департаменту з питань туризму і курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі, представники органів центральної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадські активісти.

Голова комітету Артур Палатний, відкриваючи засідання, зазначив, що туристичні можливості нашої країни надзвичайно великі та є всі передумови для сталого розвитку економіки за рахунок надходжень від сфери туризму. У світовому інформаційному просторі майже відсутня об’єктивна та актуальна інформація про Україну, зокрема про різноманітність її туристичних ресурсів, а це шкодить туристичному іміджу. У результаті наша держава стрімко втрачає свою привабливість, оскільки в потенційних туристів складається враження, ніби в нас триває повномасштабна війна, а вся країна сприймається як гаряча точка.

Голова комітету наголосив на тому, що ми можемо й повинні розвивати внутрішній та в’їзний туризм.

І саме внутрішній туризм має стати одним із чинників економічного розвитку й сприяти об’єднанню країни через виховання патріотизму, культурний обмін та вивчення культурного надбання різних регіонів.

«Наше з вами завдання — завдяки таким містам, як Переяслав-Хмельницький, що мають значний туристичний, історико-культурний та природно-рекреаційний потенціал, розвивати в’їзний та внутрішній туризм», — наголосив А. Палатний.

Міський голова Переяслава-Хмельницького Тарас Костін поінформував учасників виїзного засідання про історію міста та різноманітні проекти й заходи, що відбуваються тут. Учасники засідання оглянули історичні та культурні пам’ятки Переяслава-Хмельницького, відвідали Музей «Заповіту» Тараса Шевченка, меморіальні музеї архітектора Володимира Заболотного та Григорія Сковороди.

За підсумками засідання комітет ухвалив рішення, яке надішлють у Кабінет Міністрів, міністерства економічного розвитку і торгівлі, молоді та спорту, освіти та науки, культури, а також Київській обласній держадміністрації та Переяслав-Хмельницькій міській раді.

Інформаційне управління апарату Верховної Ради України.