На фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає у зоні спостереження Рівненської АЕС, у 2019 році уряд спрямував 29,9 млн грн державної субвенції. Загалом прилеглим до діючих АЕС територіям цьогоріч уряд виділив 137 млн 499,5 тис. грн.

За результатами наради з питань розвитку атомної енергетики, що відбулася в березні на ХАЕС, 4 квітня Президент України підписав указ «Про заходи з підтримки розвитку ядерної енергетики та підвищення рівня безпеки у сфері використання ядерної енергії», який відновлює компенсацію ризиків громадам від сусідства з АЕС, призупинену торік.

Субвенції на соціально-економічну компенсацію ризику населення зони спостереження Рівненської АЕС є додатковим ресурсом, який з 2010 року сприяє сталому економічному розвитку Рівненщини та Волині. Відповідно до законодавства тариф на електроенергію для населення 30-кілометрової зони спостереження АЕС на тридцять відсотків менший від діючого в країні.

Отож розподіл державної субвенції бюджетам адміністративно-територіальних одиниць зони спостереження РАЕС у поточному році становить: до бюджетів Рівненської області — 6 млн 427,8 тис. грн, Волинської — 2 млн 564,7 тис. грн; до бюджетів Володимирецького району — 9 млн 73,5 тис. грн, Сарненського — 558,8 тис. грн, Костопільського — 141 тис. грн, Маневицького — 6 млн 712,9 тис. грн; міста Вараш — 4 млн 496,2 тис. грн.

Фото: volynnews.com