Усі ключові питання розвитку держави, у тім числі й зовнішньої політики, визначаються законами, які ухвалює парламент. На цьому наголосив Голова Верховної Ради Андрій Парубій на брифінгу після завершення погоджувальної ради. «Тому можу всіх запевнити: жодної зміни у нашому стратегічному курсі розвитку держави не відбудеться за будь-яких обставин. По всіх питаннях і зовнішньополітичного вибору, і безпеки, і оборони, ідентичності український парламент і надалі займатиме дуже тверду, послідовну і чітку позицію. Упевнений, це буде підтверджено на цьому тижні», — сказав він.

За словами А. Парубія, було проведено попередні консультації, і у нього «фактично немає сумнівів, що після розгляду завершальної кількості правок уже в четвер об 11-й годині Верховна Рада України прийме в цілому закон про українську мову».

Він повідомив, що після ухвалення закону про мову планується розглянути блок питань безпеки та оборони. Це, зокрема, закон про протимінну діяльність. У порядку денному також важлива постанова про проведення в Україні навесні наступного року Парламентської асамблеї НАТО. «Це буває дуже рідко, коли ПА НАТО проводиться у країні, яка ще не є членом НАТО. І Україна одна з небагатьох держав, в якій відбуватиметься такий великий, потужний форум. До речі, це наше голосування ще раз підтвердить незмінність нашого зовнішньополітичного курсу на НАТО. Упевнений, що ця постанова буде підтримана і ми створимо оргкомітет і всі необхідні передумови для проведення цього форуму», — сказав А. Парубій, додавши, що наступний блок питань — реформа парламенту.

Водночас, відповідаючи на запитання щодо ухвалення закону про імпічмент, А. Парубій нагадав, що у парламенті зареєстровано п’ять відповідних законопроектів. «Але мені подобається системний підхід, який запропонувала заступник Голови Верховної Ради Оксана Сироїд. Вона пропонує закон про Президента, де скориговано всі неточності, які є у взаємовідносинах між гілками влади. Де власне, імпічмент — це лише один із розділів. Сьогодні ми чули цю пропозицію і від інших фракцій опозиції. Я відповів: якщо законопроект про Президента, який вони презентують, буде підтриманий комітетом у середу, вже у четвер ми зможемо запропонувати включити його у порядок денний сесії для прийняття рішення», — наголосив Голова Верховної Ради.

Крім того, відповідаючи на запитання, що підставою для розпуску парламенту може стати відсутність коаліції, А. Парубій нагадав, що питання розпуску парламенту — це не забаганка будь-кого з президентів. Розпуск може відбутися на тих умовах, які зазначені у Конституції України та законах. Політик нагадав ці передумови: коли протягом 30 днів не створено нову коаліцію, коли протягом 30 пленарних днів Верховна Рада не може розпочати свою роботу. Коли протягом двох місяців парламент не може обрати новий склад уряду. «Жодної з цих передумов на сьогодні немає», — констатував А. Парубій.