Фото uefa.com.

Футбол. Ліга чемпіонів. Перші матчі 1/2 фіналу.

30 квітня. «Тоттенгем» (Англія, Лондон) — «Аякс» (Нідерланди, Амстердам). 0:1. Гол: ван де Беєк, 15.

«Тоттенгем»: Льоріс, Алдервейрелд, Санчес, Вертонген (Сіссоко, 39), Трипп’єр (Фойт, 80), Еріксен, Ваньяма, Роуз (Девіс, 79), Аллі, Моура, Льоренте. Тренер — Маурісіо Почеттіно.

«Аякс»: Онана, Вельтман, де Лігт, Блінд, Тальяфіко, ван де Беєк, Шене, де Йонг, Зієш (Гунтелаар, 87), Тадич (Мазрауї, 65), Нерес. Тренер — Ерік тен Гаг.

Рефері — Антоніо Лаос (Іспанія).

Лондон. «Тоттенгем Стедіум». 60 243 глядачі. 14 градусів.

«Аякс» був значно сильніший на старті зустрічі і заслужено повів у рахунку вже на 15-й хвилині після удару Донні ван де Беєка (на знімку вгорі).

«Шпори» явних гольових моментів так і не створили, а їхній ключовий центральний оборонець Ян Вертонген був змушений залишити поле через травму незадовго до перерви.

Було очевидно, що повноцінно замінити травмованого Гаррі Кейна і дискваліфікованого Сон Гин Міна лондонському клубу ніким.

Утім, критичною нинішню ситуацію для команди Маурісіо Почеттіно не назвеш. По суті їй потрібно забити в Амстердамі хоча б один гол.

Але і «Аякс», який зробив у Лондоні важливий перший крок до фіналу, вдома вже постарається зробити і другий.

***

1 травня. «Барселона» (Іспанія) — «Ліверпуль» (Англія). 3:0. Голи: Суарес, 26, Мессі, 75, 82.

«Барселона»: тер Штеген, Роберто (Аленья, 90+4), Піке, Лангле, Альба, Ракитич, Бускетс, Відаль, Мессі, Суарес (Дембеле, 90+3), Коутіньо (Семеду, 60). Тренер — Ернесто Вальверде.

«Ліверпуль»: Аліссон, Гомес, Матіп, ван Дейк, Робертсон, Мільнер (Орігі, 84), Фабіньо, Кейта (Гендерсон, 24), Салаг, Мане, Вейналдум (Фірміно,78). Тренер — Юрген Клопп.

Рефері — Бьорн Кейперс (Нідерланди).

Барселона. «Камп Ноу». 98 299 глядачів. 17 градусів.

«Ліверпуль» активно почав матч, мав вигляд не гірший за «Барселону». Але пропустив, коли простріл Альби замкнув Суарес.

У гостей було достатньо моментів, щоб відновити рівновагу, але замість цього вони пропустили другий гол (уже в другому таймі). Суарес влучив у поперечину, а Мессі (на знімку внизу) опинився першим на добиванні.

Минуло небагато часу, і лідер «Барси» витонченим ударом зі штрафного довів рахунок до вагомого.

Доля путівки до фіналу майже вирішена, а «Ліверпулю» залишається тільки нарікати на невезіння і погану реалізацію гольових моментів.