Фото прес-служби Дніпропетровської ОДА.

На Дніпропетровщині створять єдиний реєстр, куди вноситимуть інформацію про зниклих безвісти українських захисників. Наступний крок — соцвиплати родинам військових, про місце перебування яких не відомо. Про це йшлося у Дніпропетровській ОДА під час круглого столу, який зібрав волонтерів, представників міжнародних організацій, матерів бійців.

«Якщо про долю захисників нічого достеменно не відомо, всі вони мають бути внесені до цього реєстру», — наголосив заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Юрченко.

Військовим, які зникли безвісти внаслідок збройного конфлікту або воєнних дій, надаються певні соціальні гарантії. Вони передбачені, зокрема, Законом «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». «За законом має працювати комісія й координувати діяльність держорганів, уповноважених на облік і розшук зниклих безвісти в районі АТО. На ній — і ведення єдиного реєстру бійців. На жаль, ці положення закону не працюють», — зазначила голова об’єднання рідних зниклих безвісти «Надія» Ядвіга Лозинська. Вона сама щодня чекає на повернення сина, який зник ще під Іловайськом.

За офіційними даними, в області обліковано 24 зниклих безвісти воїнів і цивільних. «Незабаром запрацює регіональна комісія, що займатиметься обліком зниклих атовців. Родичам присвоюватимуть відповідний статус і надаватимуть соціальну допомогу», — наголосила начальник управління з питань учасників АТО облдержадміністрації Наталія Шуліка.

Вл. інф.