На початку зустрічі глава українського парламенту подякував Кенії за послідовну позицію стосовно визнання суверенітету і територіальної цілісності України. «Ми переживаємо найважчі роки української незалежності, щоденно відбиваючи російську агресію, через яку загинули вже понад 10 тисяч українців. Глибоко переконаний, це не просто агресія проти України, а й виклик усьому цивілізованому світу», — зазначив Андрій Парубій та підкреслив, що Путін порушив усі ключові безпекові міжнародні закони і договори, на яких, власне, й тримався мир. «Для України важлива міжнародна солідарність і підтримка, і сьогодні ми маємо добрий шанс активізувати і покращити відносини між нашими країнами», — сказав він.

Голова Верховної Ради України, наголосивши, що це перший візит високого рівня з Республіки Кенія в Україну, висловив переконання, що такі зустрічі дадуть змогу налагодити тісну та плідну взаємодію між обома країнами.

Під час розмови було обговорено напрями співпраці між нашими країнами, зокрема питання торгівлі, економічного та міжпарламенттського співробітництва.

Повідомивши, що в українському парламенті працює група дружби з парламентом Кенії, А. Парубій зазначив, що міжпарламентська дипломатія може допомогти набагато інтенсивніше розвивати відносини між країнами.

Під час брифінгу по завершенні зустрічі Голова Верховної Ради повідомив, що кенійська делегація на чолі з паном Мутурі в Києві вшанувала пам’ять жертв Голодомору, та висловив сподівання, що Голова Національної Асамблеї та члени делегації донесуть до свого народу інформацію про одну з найбільших трагедій в історії людства і Кенія стане ще однієї країною, яка визнає Голодомор геноцидом проти українців. «Для нас це дуже важливий акт пам’яті 
і справедливості», —підкреслив А. Парубій.

У контексті налагодження співпраці між країнами Голова Верховної Ради висловив зацікавленість у тому, щоб в Україні з’явилося Посольство Республіки Кенія.

Своєю чергою Голова Національної Асамблеї парламенту Республіки Кенія Джастін Мутурі пообіцяв найближчим часом після завершення візиту до України ініціювати створення міжпарламентської групи дружби з Україною. «Підтверджую свою підтримку України, — сказав він. — Парламент є представником волі і бажання кожного громадянина країни. Насправді парламентська дипломатія йде далі і глибше, щоб поєднати народи». Джастін Мутурі наголосив, що успіх парламентської роботи багато в чому залежить від налагодженої співпраці з урядом. Він також запропонував співпрацю на рівні Африканського Союзу, де Україна є спостерігачем.

За повідомленням прес-служби апарату Верховної Ради України.

Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.

Більше фото тут