На знімку: вулиця Івана Франка у Хусті після негоди.

Фото з доступних джерел.

Підтоплено підвали в Хусті та сільгоспугіддя Іршавського й Виноградівського районів

Протягом вівторка й ночі на середу (22.05) на Закарпатті випала двотижнева норма опадів. Рівень води в основних водних артеріях різко піднявся, а в окремих локаціях річки вийшли з берегів на заплаву, міждамбовий простір і підтопили сільськогосподарські угіддя.

— Найбільш напружена ситуація в нижніх течіях Тиси та Боржави, — цитує в. о. очільника області Ярослава Галаса прес-служба ОДА. — У Тисі паводкова хвиля досягла 2,9 метра. Рахів, Тячів і Хуст пік підйому води пройшов без особливих наслідків, висока вода проходить Виноградівським районом у напрямку Угорщини.

У Хусті місцевими стоками та ґрунтовими водами підтоплено п’ять підвалів житлових будинків, за Хустом вода з Тиси вийшла на заплаву й дібралася до автодороги Мукачево — Рогатин. Потреби в обмеженні руху транспорту не було.

Біля с. Вільхівка (Іршавський район) річка Боржава вийшла на міждамбовий простір, однак підтоплень дворогосподарств немає. Минулорічні роботи з берегоукріплення та розчищення каналів хоч і не завершені через брак фінансування, але дали результат.

У с. Заріччя (Іршавський район) річка Іршавка вийшла з берегів і підтопила сільгоспугіддя. Інформації про підтоплення дворогосподарств немає.

Якщо інтенсивні дощі в горах відновляться, паводка з підтопленнями Закарпаттю не уникнути. Однак поки що різке посилення опадів не прогнозується. Ситуація на місцях, запевняють в облдержадміністрації, — під постійним контролем місцевих органів влади, державної служби з надзвичайних ситуацій та водного господарства.

Ужгород.