В Анкарі з ініціативи Управління у справах турків за кордоном і споріднених спільнот при уряді Туреччини разом з Асоціацією культури й солідарності кримських тюрків відбулися збори турецької громадськості. В них взяли участь голова Меджлісу кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради України Рефат Чубаров, перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джепарова, президент Асоціації турків, які проживають за кордоном, Абдуллах Ерен, заступник міністра культури й туризму Туреччини Сердар Чам. Промовці згадували про події 1944 року, говорили про те, як склалося життя кримських татар після депортації, про трагедію тисяч родин, багато членів яких героїчно воювали на фронті з фашистськими загарбниками, а отримали підступний удар у тилу від радянського диктатора.

Присутні також обговорювали нинішні проблеми кримськотатарського народу, який знову зазнає політичних переслідувань з боку російських окупантів в анексованому ними Криму. Кремль, як і раніше, грубо порушує права кримських татар, прагне придушити їхню волю до свободи.

До учасників заходу звернувся президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган. Як повідомило турецьке інформаційне агентство «Анадолу», президент заявив, що Туреччина й надалі захищатиме інтереси кримськотатарського народу. Він назвав депортацію кримських татар одним з найбільших злочинів проти людяності за всю його історію. І зазначив, що через 75 років у Туреччині «знову із жалем згадуємо цю сумну подію, яка стала причиною розставання з вітчизною і великих втрат для кримських татар». «Хочу ще раз наголосити, що Туреччина за будь-яких обставин продовжить захищати права та інтереси кримських татар, як тих, що проживають у Криму, так і змушених залишити регіон після окупації», — зазначив Реджеп Ердоган у своєму посланні.