За результатами поїздки до м. Ольштин, що у Вармінсько-Мазурському воєводстві Республіки Польща, в Рівненській обласній раді опрацьовують можливість організації відпочинку та оздоровлення дітей у таборах. Відповідних домовленостей досягли під час робочої зустрічі з керівництвом сеймику Вармінсько-Мазурського воєводства.

Спілкуючись зі своїми колегами — головою сеймику Бернадетою Гордеюк та маршалком воєводства Густавом Мареком Бжезіним, голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук підкреслив, що одним із успішних прикладів реалізації Угоди між регіонами є співпраця між Рівненською обласною дитячою лікарнею та Воєводською дитячою лікарнею м. Ольштин. Останні кілька років польські спеціалісти діляться досвідом проведення складних лапароскопічних втручань: за участі польських хірургів проведено більше двохсот операцій.

— Ми б хотіли розширити тематику співробітництва. Насамперед відновити практику літніх таборів для дітей української діаспори на теренах Рівненщини. Це можуть бути мовні табори на базі наших оздоровчих закладів, — каже Олександр Данильчук. Адже у Вармінсько-Мазурському воєводстві — найбільша в Польщі українська діаспора, в регіоні діють україномовні школи.

Зі свого боку, керівники сеймику та воєводства погодилися приймати дітей з Рівненщини. Йдеться передусім про вихованців обласних комунальних шкіл-інтернатів.

Також у рамках Плану співпраці між Рівненською обласною радою та сеймиком Вармінсько-Мазурського воєводства на 2019—2020 роки наприкінці вересня на Рівненщині буде проведено Дні Вармії та Мазур, так само як у Польщі — Дні Рівненщини у Вармінсько-Мазурському воєводстві.

Рівне.