Фото прес-служби Луганської ОДА-облВЦА.

Це вдалося зробити після довготривалих перемовин та домовленостей з російською стороною Служби у справах дітей Луганської облдержадміністрації та Посольства України в РФ. Було ідентифіковано, що мати дитини має українське громадянство, тому й дитя є громадянином України. Пошук родичів за місцем реєстрації матері, які могли б забрати хлопчика, тривав кілька місяців, а коли він виявився безрезультатним, було організовано повернення малюка на Луганщину.

Після оформлення всіх необхідних процедур та документів тримісячного хлопчика, якого мати народила і залишила в пологовому будинку Москви, передано представникам України на російсько-українському пункті пропуску «Ровеньки — Танюшевка» (на знімку). У той же день маленького громадянина України влаштовано в обласний будинок дитини.

«Ми зробили все можливе для повернення маленького громадянина України додому, — сказала начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Раїса Родіна. — Кілька місяців роботи — і сьогодні хлопчик вдома! Поки що — в Луганському дитячому будинку. Але ми вже шукаємо йому нову сім’ю, в якій він обов’язково буде щасливий».