До народного депутата Василя Петьовки звернулися жителі Тячівського, Рахівського та інших районів Закарпаття, які скаржаться на безпідставну відмову у видачі їм паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки.

Громадяни, котрі відмовляються від ID-карток і кодів платників податків через релігійні переконання, висловлюють законне бажання отримувати паспорти у вигляді книжечки з відповідною відміткою у ньому. Скаржаться на посадовців головного облуправління Державної міграційної служби та її територіальних підрозділів, які досі відмовляють людям в отриманні паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки, попри те, що Велика Палата Верховного Суду торік ухвалила постанову у зразковій справі, якою таку відмову визнано незаконною.

Наразі щоб отримати паспорт у вигляді книжечки, громадяни змушені звертатись до судів, сплачувати судові збори та витрачатися на адвокатів. У зв’язку з цим народний депутат Василь Петьовка, інформує його прес-служба, надіслав Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману депутатське звернення, в якому зажадав внести зміни до відповідної постанови уряду з цього питання. Народний обранець наголосив: «Обов’язок держави — турбуватися про добробут своїх громадян та максимально спростити їм доступ до адміністративних послуг. Нагальною є потреба привести постанову Кабінету Міністрів від 25 березня 2015 року № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України» у відповідність до вимог Конституції України і постанови Великої Палати Верховного Суду, щоб дати можливість громадянам, котрі за своїми релігійними переконаннями мають таке бажання, отримувати паспорт громадянина України зразка 1994 року».

Василь Петьовка закликав очільника уряду внести такі зміни до постанови, щоб унеможливити відмову у видачі паспортів громадянам, котрі виявили бажання оформити й одержати паспорт громадянина України зразка 1994 року в позасудовий спосіб.

Ужгород.