У Коропі є кілька знакових історичних постатей: винахідник Микола Кибальчич, гетьман Дем’ян Ігнатович, якого росіяни прозвали Многогрішним, та не менш знаменита баба Калачиха. Вона ввійшла в місцевий фольклор. Місцеві мешканці гордо кажуть: «Місто Короп — сім церков, Плавучий міст і баба Калачиха». Ця знаменита торговка відзначалася не тільки неймовірною товщиною, а й тим, що в неї можна було купити все... І особливо — калачі.

Тож у Коропському історико-археологічному музеї організували екскурсію, яку проводив... гетьман Дем’ян Ігнатович, а баба Калачиха роздавала дітям пиріжки. Юні екскурсанти могли приміряти деякі експонати. Тут, зокрема, створено нову експозицію, де представлено весільне вбрання дівчини.

Разом із «гетьманом» (зрозуміло, що ним був працівник музею) після екскурсії музеєм усі вирушили на прогулянку історичними місцями Коропа. Побували в Іллінській церкві-фортеці, поблизу синагоги, на Плавучому мосту, у музеї Миколи Кибальчича. Дорогою гетьман розповідав історії із коропської минувшини, відповідав на запитання.

Завершилася екскурсія переглядом стрічки місцевого кіноаматора Дмитра Козла про будівництво дамби біля Десни. Директорка музею Тамара Гриценко запевнила, що на цьому цікавинки від установи не закінчаться.

Чернігівська область.

Фото надано Коропською селищною радою.