Як бути з такими ділянками поля?

У Могилів-Подільському районі епіцентр буревію з грозою припав на поля фермерського господарства «Агрошанс» села Кричанівка.

— Сусідів із сіл Сугаки, Тропова тільки трохи зачепило, а в нас страшно на поле дивитися, — розповів «Голосу України» керівник господарства Олексій Бондар. — Майже увесь горох на землі. Прибило пшеницю, навіть кукурудза і соняшник не встояли. Загалом пошкоджено приблизно 60 відсотків поля.

За словами заступника керівника управління регіонального розвитку Могилів-Подільського району Василя Козачка, так само значної шкоди завдано господарствам у селах Вендичани, Сліди, Кукавка, Шендерівка.

— Що далі робити з такими ділянками? — продовжує Василь Козачок. — Де є можливість, зернові спробують «підняти», щоб хоч якусь дещицю врожаю врятувати. Про бобові не йдеться. Певне, правильне рішення — дискувати такі ділянки. До речі, саме так роблять уже в окремих господарствах. Не можна допустити, щоб ґрунт, як кажуть, засклепило. Подрібнити полеглі рослини, заробити рештки... Восени за такий попередник озима пшениця спасибі скаже.

У районі створили комісію, яка обстежує пошкоджені поля і складає відповідні документи.

— На жаль, мені невідомі випадки, коли б фермери говорили, що їхні поля застраховані від стихії, — додає Василь Козачок. — Тому складно сказати, як відшкодувати збитки.

Аграрії можуть зіткнутися із ще однією проблемою. Фахівці припускають, що декому, очевидно, доведеться повертати отримані бюджетні кошти. Адже держава частково компенсує витрати на придбані матеріальні ресурси за умови, що господарство прозвітує про вирощений урожай. А якщо нічого збирати...

Загалом на Вінниччині стихія пошкодила вирощений урожай майже на семи тисячах гектарів. Таку інформацію поширив обласний Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів. Це вже вдруге стихія накриває поля частини регіону. Перший випадок зафіксовано наприкінці червня.

Вінницька область.

Фото: www.vin.gov.ua