На знімку: художник Василь Шиндра під час відкриття його виставки.

Фото надано Олександром Масляником.

Виставка Василя Шиндри — яскравого представника закарпатської школи живопису — відкрилася у Львівському музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства. 

— Роботи аж світяться добром і казковістю, як і обличчя художника. Експозиція має назву «Карпатські візії Синього виру» і триватиме аж до вересня, отож, якщо будете у центрі Львова, — зайдіть на проспект Свободи, 15, отримаєте незабутнє естетичне задоволення! — так відгукується про побачене львівська журналістка Олена Троценко.

Заслужений художник України Василь Шиндра добре знаний на Закарпатті. Уродженець села Синевир Міжгірського району, овіяного духом бокорашів-плотогонів, член об’єднання професійних художників краю, голова регіональної спілки художників «Карпатські кольори», розробив і втілив декілька проектів з облаштування пам’ятників та музеїв у Колочаві. Працює в галузі живопису, графіки, різьблення по дереву, активний учасник районних і обласних виставок, всеукраїнських та міжнародних пленерів. Нагороджений відзнакою «За розвиток Закарпаття». Твори митця є в музеях і приватних колекціях України та за кордоном. Живе і працює в рідному Синевирі.

Тематичний діапазон графічних і живописних робіт В. Шиндри надзвичайно широкий. Його твори дуже емоційні, він справжній поет живопису.

— На відкритті виставки вітали знаного закарпатця академік НАНУ, директор Інституту народознавства, професор Степан Павлюк; доктор мистецтвознавства, професор Львівської академії мистецтв Ростислав Шмагало; доктор філософських наук, професор Ігор Держко; кандидат мистецтвознавства Андрій Клімашевський; поет Богдан Чепурко; закарпатські художники з Міжгірщини Любомир Запотічний і Володимир Глеба; син митця Євген Шиндра, — розповідає ініціатор і куратор виставки, уродженець закарпатського Рахова, який мешкає у Львові, письменник і журналіст Олександр Масляник. — Просторі зали ледь вмістили численних відвідувачів. Уже перші відгуки засвідчили: Львів зачарований творчим доробком Василя Шиндри — яскравого представника закарпатської школи живопису!

До речі, «Голос України» неодноразово писав про В. Шиндру — талановитого лірика Карпат із пензлем у руці.

Ужгород.