Футбол. Чемпіонат УПЛ. 2-й тур.

3 серпня. «Маріуполь» — «Олександрія». 2:1. Маріуполь. Стадіон імені Володимира Бойка. 3 173 глядачі. Рефері — Юрій Можаровський (Львів). Голи: Фомін, 78 (п), Вакула, 83 — Сітало, 90+5.

«Львів» — «Динамо». 0:3. Голи: Буяльський, 45+1, 45+3 (п), де Пена, 52.

«Львів»: Сарнавський, Адамюк, Братков, Борзенко, Вісенте, Альваро, Пернамбуко, Ренан (Шина, 46), Мартан (Сабіно, 28), Богунов (Педро, 81), Бруно. Тренер — Богдан Блавацький.
«Динамо»: Бущан, Кендзьора (Циганков, 46), Бурда, Кадар, Шабанов, Сидорчук, Шепелєв, Буяльський (Кадірі, 73), Караваєв, де Пена, Бєсєдін (Соль, 66). Тренер — Олександр Хацкевич.

Рефері — Ігор Пасхал (Херсон). Львів. «Арена Львів». 7 103 глядачі. 20 градусів.

«Десна» — «Ворскла». 2:0.  Чернігів. Стадіон імені Юрія Гагаріна. 3 288 глядачів. Рефері — Юрій Іванов (Донецька область). Голи: Калитвинцев, 19, Філіппов, 79.

4 серпня. «Олімпік» — «Колос». 0:1. Київ. «Динамо» імені Валерія Лобановського. 2 360 глядачів. Рефері — Дмитро Кривушкін (Харків). Гол: Гавриш, 68 (п). Вилучено Смирного («Колос», 43, друге попередження), Пенькова («Олімпік»,66, пряма червона картка), Абубакара («Олімпік», 90+3, пряма червона картка).

«Шахтар» — «Карпати». 3:0. Харків. ОСК «Металіст». 6 656 глядачів. Рефері — Микола Балакін (Київська область). Голи: Марлос, 40, Мораес, 45, Ісмаїлі, 63.

«Зоря» — «Дніпро-1». 1:1. Запоріжжя. «Славутич-Арена». 1 515 глядачів. Рефері — Володимир Новохатній (Київ). Голи: Кочергін, 70 — Когут, 45+3.

Очкові здобутки команд після двох турів: «Шахтар», «Динамо», «Колос» — по 6 очок, «Дніпро-1», «Зоря» — по 4, «Львів», «Маріуполь», «Десна» — по 3, «Олександрія» — 0, «Ворскла» — 0, «Олімпік» — 0, «Карпати» — 0.

***

Матчем у Маріуполі відкрився другий тур. Обидва суперники в першому турі зазнали поразок. Тому у цій зустрічі прагнули до перемоги.

Виникло доволі гостре протистояння. Розв’язка настала наприкінці поєдинку. Спочатку досвідчений Фомін реалізував пенальті. Потім Вакула ефектно забив другий м’яч господарів, здійснивши рейд майже від центра поля.

***

Протягом першого тайму кияни ніяк не могли підібрати ключі до воріт господарів, які здебільшого оборонялися. Пішов уже доданий час, і суперники готувалися до відпочинку. Але протягом кількох хвилин динамівці забили двічі. Спочатку Буяльський стрімко набіг на передачу Сидорчука і головою ефектно влучив під поперечину. Потім львів’яни у своєму карному майданчику збили Шепелєва, а Буяльський ідеально реалізував пенальті.

Динамівці відзначилися і після перерви. Знову результативну передачу зробив Сидорчук. М’яч прийняв де Пена і під дуже гострим кутом красиво влучив у ворота.

Динамівці здобули переконливу перемогу і корисно потренувалися перед сьогоднішнім матчем третього групового раунду кваліфікації Ліги чемпіонів.

До речі, їхній суперник «Брюгге» в другому турі чемпіонату Бельгії вдома «знищив» клуб «Сент-Трюйден» — 6:0. Відзначилися: Окереке, 16, 20, Ванакен, 39, Тау, 44, Бонавентуре, 72, Срейверс, 83.

***

Дебютант ліги «Колос» виграв удруге поспіль. Сам матч був доволі емоційний: його вирішив пенальті. А рефері показав п’ять жовтих і три червоні картки.

Отож глядачі не нудьгували, а навпаки, активно реагували на події і навіть співали — голосно і красиво. Багато вболівальників приїхали з Ковалівки підтримати свою команду. І в звитязі «Колоса» є певна заслуга його земляків.

***

«Шахтар» без напруження здолав «Карпати». Ще в першому таймі «гірники» вирішили долю протистояння, забивши два м’ячі.