На Меморіалі жертвам політичних репресій комуністичного режиму в Україні, що на Янівському цвинтарі Львова, 31 серпня відкриють та освятять архітектурно-скульптурну композицію «Дзвін Пам’яті». Так вшанують тисячі невинно вбитих українців у 1939—1941 роках. Участь у заході візьмуть представники 46 країн, яких об’єднує Світова федерація українських жіночих організацій, повідомляє прес-служба Львівської міськради.

«Меморіал, який є запізнілою даниною тисячам невинно убієнних священиків, монахів і монахинь, робітників, інтелігенції — усім українкам і українцям, яким у червні 1941 року судилось до дна випити криваву чашу московського комуно-більшовицького геноциду на землях Західної України.

За період 1939—1941 років із Західної України було депортовано приблизно 1,2 млн осіб. Це були найстрашніші репресії після періоду колективізації в СРСР. Радянська влада репресувала в три-чотири рази більше людей, ніж гітлерівський режим у період своєї окупації. Значна частина депортованих, серед яких жінки та діти, загинула від морозів, хвороб, виснаження й голоду.

Кількість жертв у тюрмах Львова оцінюється приблизно в 4 тис. осіб. Хоча дані далеко не повні, можна скласти уявлення про масштаби в’язничного терору при відступі більшовиків із Західної України. У тюрмах Західної України на початковому етапі війни закатовано орієнтовно 22 тис. осіб», — повідомили організатори.

Цей захід також доповнять міжнародною конференцією «Подолання насильства заради миру», що відбудеться 4 вересня у Львові.

Відеоскриншот: city-adm.lviv.ua