При цьому парадоксально, що на заробітки за кордон їдуть саме через безробіття вдома. Від початку року понад 29 тисяч мешканців Прикарпаття завдяки біржі праці знайшли роботу. Понад 600 осіб отримали місце праці за умови компенсації роботодавцям витрат єдиного соціального внеску. Тимчасовою зайнятістю забезпечено майже сім тисяч прикарпатців.

«Важливо, що Служба зайнятості націлює на відкриття власного бізнесу. Одноразова виплата допомоги із безробіття для організації підприємницької діяльності дала можливість 52 мешканцям області зробити це. Понад чотири тисячі людей отримали професійне навчання, 18 особам видано ваучер на його оплату», — повідомив директор ІФОЦЗ Василь Цимбалюк.

Працівники служб зайнятості здійснюють значну профорієнтаційну роботу. Приміром, фахівці Надвірнянської районної філії ІФОЦЗ провели профконсультаційний семінар, на якому ознайомили із правилами підготовки до співбесіди, питаннями, які обговорюються із роботодавцями, навчили прийомам самопрезентації.

Заступник начальника відділу організації профорієнтації ІФОЦЗ Наталія Мельницька наголосила, що тепер працедавці зацікавлені в кваліфікованих фахівцях, професіоналах та готові платити відповідні зарплати, щоб їх утримати. Тож важливо вміти подати себе.

Фахівці ІФОЦЗ часто виїжджають в новостворені об’єднані громади для інформування про перелік послуг служб зайнятості, роз’яснення трудового законодавства та переваг електронних сервісів в обслуговуванні клієнтів тощо.

Важливим пунктом роботи ІФОЦЗ є заходи із запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці. Приміром, фахівці Долинської філії провели тематичний семінар для мешканців краю, на якому акцентували, що потрібно для легальної роботи за кордоном.

Такі заходи — запорука безпеки та навіть життя. Місяць тому громадськість нашої країни та сусідньої Польщі сколихнув жахливий випадок, коли хворому нелегальному працівникові-українцеві полька-роботодавець не забезпечила належної медичної допомоги та навіть поспішила позбутися його й вивезла. Батько трьох неповнолітніх дітей, уродженець Снятинського району Прикарпаття, на жаль, помер. Резонансний випадок спонукав багатьох нелегалів замислитися над своїм майбутнім.